harici haber

Fransa’dan yeni başörtüsü provokasyonu

Hemen hemen her konuda Anglo-Sakson kuzenlerini bir adım geriden takip eden, onlara özenmezlerse hatırlarının kalacağı Fransızlar, bu aralar Müslümanlar kışkırtma konusunda ellerinden geleni yapmaya devam ediyorlar. Tıpkı hakaret filmi meselesinde olduğu gibi, Fransa’nın karikatür endüstrisi boş durmuyor, yangınlara körükle gitmeye bayılıyor.

Durum böyle iken Fransız siyasileri de boş durmuyor. Sarkozy’den sonra seçilen “sosyalist” cumhurbaşkanı için fazla ümitlenilmesin demiştik, netekim beyefendi bizi yalancı çıkarmadı, o da ağzına ifade özgürlüğü sakızını almış, çiğneyip duruyor. Elbette Fransa’nın en son seçimlerde %18 oy alan ırkçı lider Le Pen de koroya katılmış, bu sefer baş örtüsünün yasaklanması gerektiğini savunmuş.

Le Monde’e verdiği demece göre, bu yasak, tüm kamusal alanlarda olmalı imiş, örneğin başörtülü bir vatandaş, ona göre kesinlikle toplu taşıma araçlarını kullanma hakkına sahip olamazmış.

Bunlar ırkçılık saçmalamaya devam ettikçe biz de yazmaya devam edeceğiz, zira 2012 Türkiye’sinde hala “muasır medeniyet” safsatasına istinaden Avrupa birliğini yüceltmeye, Fransız medeniyeti göklere çıkartmaya devam edenler var. Irkçısı, sosyalisti fark etmez, Fransız medeniyet öteki olana hep tepeden bakar.

Yazan - Eyl 22 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes