harici haber

Almanya’dan Fransa’daki karikatür krizine destek

Fransız karikatürcüleri Charlie Hebdo’dan sonra da Alman karikatürcüleri Titanic de bu ay ki sayısında peygamberimize(s.a.v) hakaret etmeye hazırlanıyor, Spiegel dergisinin haberine göre.

Derginin yayın yönetmeni Leo Fischer, Avrupa’daki Müslümanların “kılıç sallayan manyak ırkçılar” olarak gördüğünü söylemiş. Bu karikatürcüler toplanıp, beyin fırtınası yapıyorlarmış, gelecek ay ki kapaklarında bu konuyu işleyip Fransız dergisine destek vereceklermiş. İddiaya göre kapaktaki resimde aynı zamanda bir yolunu bulup hem Müslümanları hem de bir önceki Alman cumhurbaşkanını hanımını rencide etmeye başararak bir taşla iki kuş vurmayı planlıyorlarmış.

Fischer, Spiegel’e verdiği mülakatta, Fransız meslektaşlarına destek verdiklerini ancak kendi karikatürlerinin o kadar basit olmayacağını söylemiş.

Biz de bu habere istinaden dünya medyalarından bulduğumuz güzel bir resim ekliyoruz, peygamberimiz şerefimizdir yazıyor.

Herhalde sadece Fransız-Alman işbirliği değil, 1000 tane daha karikatürcü gelse, ümmetin peygamber sevgisinde zerre azaltma başaramaz ama ne yapacaklar işte, karikatürcüler dünyanın her yerinde genelde böyle problemli ve kompleksli insanlardan oluyor, yurdumuz da benzer örneklerini gördük.

Yazan - Eyl 26 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes