harici haber

New York Polisi alarmdaymış

New York Post gazetesinin bir haberine göre, New York polis departmanı, İran’dan gelecek bir terör saldırısına karşı alarma geçirilmiş.

ABD basını bu aralar sürekli İran merkezli bir terör saldırısından bahsediyor, düşünce kuruluşları “Pearl Harbor” gibi bir olay lazım ABD’yi İran’la savaşa sokmak için diye açık açık “düşünce” üretiyorlar, toplantılarında. Bu yetmezmiş gibi medya ayağı da sanki kamu oyunu bir “terör saldırısına” karşı uyarıyor.

Nasıl bir olay olur bilinmez ama başkan adayları dış siyaset konusu üzerinden daha tvlerde horoz dövüşü yapmadılar. Olası bir terör saldırısı Obama’yı “Müslüman tehdidine karşı yumuşak olmakla” suçlayanların elini güçlendirir.

New York Polis departmanı istihbarat şefi, “tüm dünya genelinde genel anlamda patlayıcı satın alıp biriktirenler var, olası bir İran-İsrail savaşında New York’un yahudi toplumu tehlike de olabilir” gibi çok derin ve bilimsel bir analiz yapmış, iki durumu bir birine bağlamış.

ABD medyasından bu aralar yavaştan “11 Eylül hadiseleri İran’ın terör kabiliyetinin en güzel örneğidir” gibisinden analizler döndürülmeye başlandı, ister inanın ister inanmayın.

Pek az sayıda ABD vatandaşı, tv’lerden, xbox’lardan veya smart phone’lardan kafayı kaldırabilirse, “yahu bir dakika, biz zamandında 11 eylülün suçunu Iraklılara yıkmamışmıydık, onun için işgal etmedik mi orayı, İran mı yapmışmış 11 eylülü?” diyecektir.

Yazan - Eki 12 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes