harici haber

Protestoyu doğru yerde yapmak

Londra’nın merkezinde binlerce Müslüman, Google’un bir türlü kaldırmadığı “innocence of Muslims” videosunu protesto etmiş.

Bu protesto bir anlamda hedefini doğru bulması açısından önemli, çünkü protesto Google’un binasının önünde gerçekleşiyor.

Telegraph gazetesinin haberine göre gösteride İngiltere’nin çeşitli kentlerindeki camilerden gelen 800 imam da varmış.

Google inatla videouyu kaldırmayacağını söylüyor, böyle yaparak da kendi kurallarını çiğnemiş oluyor. Böyle durumlar için hazırlanmış kendi iç tüzüklerinde “hate speech” asla kabul edilemez diye bir madde var. Hate Speech nefret söylemi demek, herhangi bir şekilde ırkçı bir video koyamazsınız youtube,’a google hemen kaldırır. Ancak bu film söz konusu olunca Google inatla çifte standartını uygulamaya devam ediyor.

Olması gereken de bu, devletlerin büyükelçilikleri ile uğraşılacağına, devletler “özerk ve bağımsız” basın kuruluşlarına müdahala edemez masalını tekrar tekrar tüm dünyaya yutturmalarına izin verileceğine, gidip asıl sorumlunun önünde protesto yapmak en doğrusu.

İngiliz basını protestoya geniş yer ayırmış.

Yazan - Eki 15 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes