harici haber

Pakistan’da ABD saldırılarının 10’da 8’i sivilleri hedef alıyor

Pakistan İç İşleri bakanı Rehman Malik yaptığı açıklamada ülkesinde ABD insansız hava araçları tarafından öldürülen Pakistan vatandaşlarının 10’da 8’nin masum siviller olduğunu söylemiş, PakObserver gazetesinin haberine göre.

Malik, Waziristan bölgesinde 336 saldırıda 2300 kişinin öldürüldüğünü, bu saldırıların 96’sının Afganistan sınırı üzerinden ABD tarafından gerçekleştirdiğinin söylemiş.

Bu rakamlar içerisinde yüzlerce çocuklar var.

Guardian’ın haberine göre, New York ve Stanford üniversitelerin ortak bir çalışması sonucu “Living Under the drones=İnsansız hava araçları altında yaşamak” isimli bir rapor yayınlanmış. Raporda, bu saldırıların Pakistan halkı arasında ABD’ye karşı nefret söyleminin artmasına sebebiyet verdiğini, kadınların ve çocukların hedef alındığını, Obama hükümetinin basının önünde bu konu ile ilgili yanlış bilgiler verdiğini söylemiş.

Hadi ABD medyası bu konuda hemen hemen hiç haber yapmaz.

Bizim anlamadığımız;

Kameraların önüne geçip PKK terörü ve vermedikleri istihbarat üzerinden Türkiye’yi bariz bir şekilde rezil edip köşeye sıkıştırmaya çalışan bir ABD büyükelçisinin basın toplantısına koşa koşa giden Türk medyası, neden Pakistan iç işleri bakanına bir mikrofon uzatmaz?

/p

Yazan - Eki 19 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes