harici haber

Gül dağıtan Norveçli Müslümanlar

Daha yeni protestoyu doğru yerde yapmak üzerinden bir haber verip, “Innocence of Muslims” denilen skandal videoyu protesto etmenin en doğru yolunun, ısrarla “ifade özgürlüğü” olduğu zırvalığı masalına sığınan google’u protesto etmenin anlamlı olduğunu vurgulamıştık.

Şimdide maalesef ne dünya basınında ne de ülkemiz basınında yer alan bir haber.  Norveçli Müslüman stk’lar toplanmış Osla’da bir meydanda, ellerinde güller ve basın açıklamaları, gelene geçene bu broşürler dağıtıp, filmin kendilerini neden rencide ettiğini, bunun neden ifade özgürlüğü olmadığını anlatmaya çalışıyor.

New York Times başta olmak üzere tüm ABD basını “Libya elçiliği saldırısını” sorgularken, bizim basından birileri sürekli “yerde sürüklenen” ABD elçisinin fotoğrafını veriyor, gizliden gizliye 28 Şubat karın ağrılarını yeniden canlandırmak istercesine.

Aynı zihniyet Suriye’de savaşan Müslümanları da kötü göstermek için çırpınır.

Elinde gül taşıyan Müslüman fotoğrafının zerre kadar önemi yok. Maalesef bu haber değeri taşımıyor.

Videoda ise Irak’tan Norveç’e göç etmiş Müslümanların, Norveç kamuoyununa Peygamberimizi(s.a.v) anlatma çabalarından örnekler var.

Elbette öfkeli protesto da doğrudur, sakin protesto da. Bizim asıl vurgulamak istediğimiz medyaların hep işine geleni vermesi, at gözlüklerine sıkı sıkıya bağlı kalmaları.

Yazan - Eki 22 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes