harici haber

New York Polisi camilerde muhbirlik yapanlara 1000 dolar veriyor

Associated Press’in yeni geçtiği bir haberde New York polisinin New York’taki camilerde nasıl “istihbarat” çalışması yürüttüğünün detayları var.

Bengali asıllı 19 Shamiur Rahman, bu işler için polisin kendisine 1000 dolar verip, “camilere gidip cihad hakkında konuşup kimlerin konuşmaya katılığını söylememi istediler” demiş.

Poliste ayrıca kendisine “şovuna iyi hazırlan, onlar tamamen seni kendilerinden zannetsinler” diye eğitim verilmiş. 19 yaşındaki Rahman’ın “ufak tefek” esrar bulundurma suçlarından daha önceden poliste sabıkası varmış zaten.

Rahman nedense camideki dostlarına polisin kendisini kullandığını itiraf etmiş, ayrıca AP muhabiri kendisi ile mülakat yaptıktan sonra “Steve” isimli New York polis teşkilatından memur ile sms görüşmeleri kesilmiş.

Associated Press, New York polisinin New York’taki Müslümanları nasıl fişlediğine dair ses getiren haberler yapmıştı daha önceden.

Yazan - Eki 24 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes