harici haber

Bilderberg’in acil İtalya toplantısı

Gazze’ye bombalar yağarken, çaptan düşmüş şantöz dansöz Jennifer Lopez’in, laikliğe sıkı sıkı bağlılığı ile bilinen çiceği burnunda ataşehir ilçesinin trafiğini kilitlemesini daha önemli bir haber olarak gören, yeri geldiğinde sıklıkla AB’yi öven bazı Türk medyaları, aylardır İtalya hakkında bir haber geçmiyor.

Çünkü İtalya’da aynen bir zamanlar Türkiye’ye Kemal Derviş operasyonu ile yapılmak istenen türden bir darbe yapıldı, Avrupa birliğinin göbeğinde finansal baronlar yönetimi ele geçirdi, Berlusconi hasır altı edildi, seks skandallarının çok ötesinde kirli tezgahların döndüğü açık. Bu yüzden İtalya ile ilgili hem kafalar karışık, hem de Avrupa haber ajanslarının bu konudaki sessizliğini kimse sorgulamıyor.

Şimdi İtalya’dan gelen haberlere göre Bilderberg üyeleri Roma’da acil toplantı istemiş.

Toplantı Roma’daki Piazza del Popolo yakınlarında Hotel de Russie’de yapılacakmış. İngiliz başbakanı David Cameron ile Mario Monti, Avrupa krizi konusunda anlaşamıyorlarmış. Wall Street Journal’da yayınlanan bir analizden anlaşılan şu: İtalya’da atanan başbakan Monti işleri düzeltemedi, İtalya’nın İspanya ve Yunanistan gibi batması an meselesi.

Acaba bu acilen yapılan Bilderberg toplantısında ne konuşulacak? Özellikle Avrupa ekonomisi dibe vurmuş iken asıl ilgilenmemiz gereken bu toplantının içeriği.

Hadi bizim medyalar Jennifer Lopez ile ilgileniyor, “saygın” olduğu iddia edilen “iş ve ekonomi” dergisi Bloomberg’e bakıyoruz, onda da şöyle bir analiz var, İtalyan ekonomisini bırakmışlar, Türkiye ile ilgileniyor. Elbette dertleri Türkiye ekonomisi değil. Efendim, nasıl olurda İslamcı Erdoğan Van’daki okulun adını Atatürk koymazmış, kendi annesinin ismini koyarmış, işte bu bile İslamcı Erdoğan’ın laiklik ile nasıl gizli gizli savaştığının göstergesiymiş. Bu da Bloomberg’in Türkiye hakkındaki son analizi, onlarda İtalya’da dönen tezgahtan bahsetmiyorlar, koskoca saygın Avrupalılar hiç “finansal” darbe yaparmıymış?

Gerçek malümat her zaman kıyıda köşede kalmış haberlerdedir.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Kas 17 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes