harici haber

Dünyanın en etkili 500 Müslümanı

Kahire ABD Üniversitesi Prof. Abdullah Schleifer’in editörlüğünde hazırlanan bir kitapta dünya Müslümanlarına ve siyasetine en çok etki eden 500 kişiyi listelenmiş. Kitabın tam adı The Muslim 500: The 500 Most Influential Muslims 2012. Rapora aynı zamanda ABD’nin GeorgeTown üniversitesinden katkıda bulunulmuş.

Birinci sırada tuhaf bir şekilde Suudi Kralı Abdullah var. İkinci sırada Recep Tayyip Erdoğan var. Üçüncü sırada Fas Kıralı 6.Muhammed, 6.Sırada İran’ın  lideri Hameney, 10.sırada Fethullah Gülen Hocaefendi , 24.sırada Abdullah Gül var. 43.sırayı ise Ekmelledin İhsanoğluna vermişler.

Erdoğan’ın neden ikinci sırada olduğunu uzun uzun anlatmışlar, pek çok övgülü sözler ile. Erdoğan’dan bahsederken, “His Excellency” diye bir tabir kullanmışlar, umarız bizim basın bu listeyi/kitabı/çalışmayı haber yaparsa bunu “ekslansları” diye çevirmez.

Meraklısı listeyi ve çalışmayı şu linkten indirebilir:

http://themuslim500.com/downloads/muslim500.php?edition=2012hi

Yazan - Kas 25 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes