harici haber

ABD uluslararası casus ağını büyütüyor

WashingtonPost’un bir haberine göre, Pentagon, deniz aşırı casus ağını büyütüyormuş. 11 eylülden sonra artan askeri bütçelere bir de ayrıca Pentagon için istihbarat bütçesi ayrılmış oluyor.

Bu birim Pentagon için çalışıyor ve ismi Defense Intelligence Agency, kısaca DIA. Bu birim CIA’dan ayrı çalışıyor, operasyon yapamıyor ama ABD ordusu için “hedef” tespit ediyor.

Habere göre bu yeni genişleme çalışması tamamlanınca, DIA’nın Pentagon’a bilgi akıtsın diye dünyanın çeşitli noktalarında 1600 adet casusu fazladan görev yapmaya başlayacakmış.

Obama’ya “nobel barış ödülü” verenlerden demeç alınması gerek bu haber ile ilgili. ABD halkının savaşlardan bıktıklarına dair her türlü çıkış ve  itiraz havaya gidiyor, ABD tüm dünyada savaşlar çıkartmak için hem sahada hem de masa başında çalışmaya devam ediyor.

Haberde ayrıca Pentagon’un önümüzdeki yıllarda en önemli hedefleri arasında İran, Kuzey Kore ve Afrika’daki “İslamcı militanlar” olduğu söylenmiş.

Burada sorulması gereken soru şu: Tüm dünya genelinde CIA ajanları cirit atarken, bunlardan bağımsız olarak neden DIA diye bir birim vardır ve bu birime neden 1600 adet yeni casus alınır?

ABD başkanı bu büyüklükteki istihbarat ağını kontrol edemesin  ve yeni yeni “askeri ihaleler” açılsın diye mi?

Yazan - Ara 3 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “ABD uluslararası casus ağını büyütüyor”

  1. Güven Ünaldı

    Süper güç olmanın gereği dünya siyasetine enerjisine maden politikalarına yön vere bilmek için Abidik gubidik işler çevirmek lazım bu işlerin olmazsa olmazı casuslardır Başbakanımızın evinde bile dinleme cıhazı buluna biliyor Bunu ABD lilermi koyuyor değil onların satın aldığı yönlendirdiği insanlar yapıyor Sinek kadar küçük uçan görünmez araçlarla tuvaletten dışkı ala biliyorlar Dışkı sahibine hertürlü hareketi yapa biliyorlar Ülkemizin çeşitli yerlerinde ufo göründü deniyor yok öyle birşey ABD lilerin uydurması Eskiden teknoloji bukadar gelişmiş değildi ve casusluk için kullanılan araçlar çok büyüktü ve görüle biliyordu o zamanda ufo yalanı devreye giriyordu Onlara karşı koya bilmek için bizimde casuslarımızı çoğaltmamız lazım Çift taraflı çalışanlarıda hemen tespit etmeliyizki sonuçları kötü olmasın Güven Ünaldı Ortaköy İst.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes