harici haber

Noel ağacı zırvalıklıları

Önce Danimarka’dan benzer bir haber geldi, şimdi de Belçika’dan. Anlaşılan önümüzdeki bir ay boyunca noel ağacı haberleri üzerinde bir fitne külliyatı oluşturulacak. Danimarka’da güya Müslümanlar bir sitede noel kutlamaya karşı çıkmış, sonra ağaç dikmek zorunda bırakılmış.

Şimdi de BBC, Belçika’da aynı problemden bahsediyor. Brüksel’de meydana ağaç dikeceklermiş ama Müslümanlardan gelen baskılara boyun eğmişler vazgeçmişler, sonra şehrin Turizm işlerinden sorumlu zatı Philippe Close demiş ki, geleneksel çam ağacı yerine küpten ışıklar yapalım filan falan. Facebook üzerinden imza kampanyaları, bu vesile ile Müslümanlara saldırmak gırla gidiyor.

Belçika’daki Müslüman dernekleri başkanı Şemsettin Uğurlu şöyle bir demeç vermiş BBC’ye, “biz Hristiyan bir kültürde yaşadığımızı biliyoruz, noel ağaçları ile ilgili bir sorunumuz yok”

Elbette bu tarz açıklamalara rağmen anlaşılan yılbaşına kadar gereksiz yere “Hristiyan-Müslüman” ve “çatışma-gerginlik” haberleri göreceğiz.

Haberlerin veriliş tarzından Hristiyanları gaza getirmeye çalıştıkları, Müslümanları hoşgörüsüz ve toleranssız göstermek için debelendikleri belli oluyor. Milyonlarca Avrupalı için içip sarhoş olmaktan başka bir anlam ifade etmeyen noel meselesi, işte bu vesile ile sahiplendirilmeye çalışılıyor. Özünü kaybetmiş Avrupalıya, “özüne dön, noel ağacına sahip çık” deniliyor

Her zaman ki Haçlı zihniyeti yani.

Avrupalı Hristiyan, ancak Müslümanlar ile bir çatışmaya girerse, ancak böylesi bir gerginlik üzerinden dinine sahip çıkıyor, yoksa dinini boşluyor.

Daha da beteri bu zırva tartışmalar arasında, noel ağacı veya bilumum ağaç dikme “kültlerinin” Hristiyanlık ile yakından uzaktan ilgisi olmadığı gerçeğinin üzeri örtülüyor.

Noel ağacı saçmalığı putperest bir gelenektir.

Zaten Avrupalının büyük bir çoğunluğunun da umurumda değildir, işin aslını öğrenmek. Maksat içip sarhoş olmak olsun.

Bunun bilincinde olan Avrupa medyası Hristiyanları gaza getirmeli…Bunun için yapılması gereken Müslümanlar üzerinden Hristiyanları kışkırtmak…

Ee, tabi kaçınılmaz olarak ülkemizin endişeli laikleri Avrupa’dan atılan bu işaret fişeğini hemen algılar, “Taksim’e cami yerine noel ağacı dikelim” diye viyak lamaya başlarlar herhalde.

Son olarak, bir daha diyelim;

Her türlü çam, kozalak veya vesair ağaç dikme operasyonları her türlü otun, püsürün içindeki sözde “ruhlara” tapınma zırvalığı olan “animizm” akımlarından gelir, yani putperestliktir.

“Bizim için sembolik anlamı” var ama diyenler de şunu bilsinler, binlerce sene önceki pagan büyücüler de aynı lafı söylerlerdi, “bizim için atalarımıza gösterdiğimiz saygının sembolü budur” derlerdi.

Umarız önümüzdeki günlerde ülkemizde de çıkacak noel ağacı zırvalıkları tartışmalarına medyamız girmez, girse bile “milli hassasiyeti” olan medyalarımız bu tarz haberlerin yurt dışında servis edildiğini vurgular.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Ara 3 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes