harici haber

Rezalet filmde yeni perde

Belçika polisi durup dururken niye alarma geçer?

Provokatörler eylemlerine doymuyorlar. Rusya’nın devleti televizyonu Russia Today’in haberine göre “Innocence of Muslims” isimli Müslümanlara ve İslam’a hakaret eden ve ısrarl youtube’a gösterimine devam edilen filmden sonra şimdi de İspanya’da yaşayan Pakistan asıllı Imran Firasat isimli bir şahısın çektiği yeni bir film, 14 aralıkta internetten yayınlanacakmış. Filmin adı ‘The Innocent Prophet: Life of Muhammad from the Point of View of an Ex-Muslim.’ “Yani Masum Peygamber, bir eski Müslümanın gözünden Muhammed’in hayatı.” Eski Müslüman tabirini aslında mürted olarak çevirmemiz gerek, ancak onlar ex-muslim diyerek de önemli bir kelime oyunu yapıyorlar, İslamiyeti sürekli girilip çıkılan bir “sosyete kulübü” gibi göstermiş oluyorlar.

Bu filmin diğer bir yapımcısı ABD’li Floridalı meşhur papaz Terry Jones. Bu papaz daha önce sürekli Kuran-ı Kerim yakma eylemleri ile gündeme gelmişti.

Russia Today’in bu haberi verişinde bir ilginçlik var o da şu: Bu filmden dolayı Belçika polisi bir terör saldırısı bekliyormuş.

İyi ama neden?

Russia Today bu iddiasını Belçikalı Flanders News’a dayandırıyor. Belçika polisi “ihbar” almış herhalde, terör alarm seviyesini arttırmış.

İlk film yeterince fitne fesat üretmedi herhalde şimdi de kalkıp bir de bu filmin ardında Belçika’da bir terör saldırısı provokasyonu tertip edilecek.

Yazan - Ara 9 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes