harici haber

Libya halkının parası hala kayıp

Libya’ya ilk bombalar yağarken bu satırlar üzerinden ısrarla bahsettik, vurguladık. Zira batı medyasının alternatif kanallarında da, özellikle Kaddafi’nin altın ve dolar rezervlerinin Goldmach and Sach gibi firmaların yönettiğini bilenler feryat figan bağırıyorlardı, küresel bankerler Kaddafi’nin paralarına çökecek diye. Özellikle ekonomist Max Keiser, Goldman and Sach gibi firmaları finansal terörizm ile suçluyor.

Bu konu ile binlerce komplo teorisi üretilsin, şu gerçek değişmeyecek. Kaddafi denilen megaloman diktatör Libya halkının parasına kondu, sonra da bazı “finans firmaları” bu paraları dondurmak suretiyle iç etti.

Bu paralar, ki milyarlarca dolar olduğu söyleniyor, Libya halkına geri döndü mü?

Bilmiyoruz.

Medyamız bu konu ile ilgileniyor mu?

Hayır.

Bir tek aylar önce dış işleri bakanımızın “bu konunun takipçisi olacağız” dediğini hatırlıyoruz, arkasından bir şey gelmedi, kapalı kapılar ardında bir şeyler oluyorsa en azından “orta-doğudaki” kardeşlerine duyarlı olan muhafazakar medyamızın en azından bu konu ile ilgilenmesi lazım.

Yazan - Ara 14 2012. Kategori Orta-Doğu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes