harici haber

Müslümanları bekleyen tehlikeler-1

Nasıl ki bizce çok önemli konulara parmak bastığımız “dış basınla mücadele taktikleri” temalı yazı dizilerimiz pek çok yetkili merci için havanda su dövme etkisi yapar ve milletçe bildiğimizi okumaya devam ederiz, “Müslümanları bekleyen tehlikeler” diye yeni bir araştırma-yazı dizisi serüvenine atılırsak herhalde aynı akıbetler ile karşı karşıya kalırız.

Sebebi basittir : Türk mantığı hemen hemen son saniyeye kadar tehlike veya tehdit olarak görmesi gereken bir şeyi tehlike ya da tehdit olarak algılamaz.

Çarpık bir tevekkül yoksa  aşrı bir öz güven mi, bu “son saniyeye kadar tehdidi umursamamanın” özünde yatan? Bizce ikisi de değil.

Türk insanına has vurdum duymazlık.

Bir de bunun üstüne son 150 senede “batılılaşma” zırvalıkları altında muazzam bir aşağılık kompleksi enjekte edilmesi ile, artık her Türk genci potansiyel olarak çıkarcı, bencil ve hepsinden kötü “ümmetinin sorunlarına karşı duyarsız” doğabiliyor.

Burada mesele inandırıcı olmak belki de, bu kadar basit, lafı fazla dolandırmaya gerek yok. Nasıl ki bizce çok önemli maddeler sıralıyorsak, dış basının Türkiye aleyhinde nasıl çalıştığını ve bununla nasıl mücadele edilmesi gerektiğini sıralıyorsak ancak en ufak bir “yorum” değişikliğine bile gidilmeden “mili basınımız” bile batı basınını hala kafasında kaf dağının ardında bir yerlere koyuyorsa, “Müslümanları bekleyen tehlikeler” diye bir sürü madde madde potansiyel tehlike yazarız, kimsenin umuru olmaz.

Çünkü her şeyden önce Türk milletinin tehdit ve tehlike algısında bir sorun var.

Yoksa bunun İngilizlerin insanlık tarihine peydahladığı en büyük illetlerden biri olan “ulusalcılık” akımları ile ilgisi olabilir mi?

“Müslümanları bekleyen tehlikeler” yerine “Türkleri bekleyen tehlikeler” diye başlık atsak daha mı çok ilgi çeker?

Türkiye İslam coğrafyasındaki sorunlara eğildikçe fena halde bozulan kesimlerin hoşuna gitmeyecek bir açıklama kaçınılmaz oluyor bu noktada, biz ikisi arasında bir fark görmüyoruz.

Zira batı da görmüyor.

Onlar için Türk=Müslüman.

Erövizyon şarkı yarışmasına Yahudi söz yazarlı Ermeni bestecili Kürtçe şarkı gönderip koreografisini her türlü masonik soytarılıklar ile bezesek, bu algı değişmeyecek.

Her ne kadar ikitelli semtindeki fildişi kulelerinden şaraplarını yudumlayan basın eksperileri “ah azizim Müslümanlardan bahsediyor bizden değil yani, endişeye mahal yok” dese de, milletçe anlamamız gereken çok basit bir gerçek var:

İslam’a karşı savaş açılmış durumda.

Kah örtük, kah bariz, batı dünyası artık İslam’a “bariz bir savaş” açtığını gizlemiyor.

Hedefte sadece petrol veya doğal kaynak veya sömürülmesi gereken bir halk yok, İslam’ın kendisi var.

Hz.Peygamber’e(sav) yönelik iftira ve karalama kampanyası var.

Bunu beceremezlerse Onu seven ecdada yönelik karaçalma kampanyası var.

İnsan aklını Kuran’dan koparmak var.

Bunu beceremezlerse vahyi sulandırmak var.

Bütün bunları uydurmuyoruz, gizemli komplolardan bahsetmiyoruz. Biraz İngilizce, biraz da vicdana sahip herkes anlayabilir, google news’a “Islam” veya “Muslims” yazınca.

İnsanlar hep şaşırıyor, haricihaber.com’un herhangi bir editoryal ekibi veya finansal desteği olmadığını öğrenince. “O haberlerin hepsini sen mi buluyorsun?” diyorlar, dudak büküp şüpheyle yaklaşanlar var, genel de susuyorlar, çok özel haber kaynaklarımın olduğunu, bunu kimseciklerle paylaşmayacağımı filan zannediyorlar.

Oysa söylüyorum işte, tüm dünya artık haberlerini nereden alıyorsa bende oradan tarıyorum. Google’dan.

Hani bizim hala vergi vermeye yanaştıramadığımız dünya “arama motoru devi”

Hiç de öyle akademik ünvanlara ihtiyaç duymadan söyleyebileceğimiz çok bariz “bilimsel” bir gerçek: İslam hakkında dünyada üretilen her olumlu 1 habere karşı 10 olumsuz haber üretiliyor.

Bu örgütlü, planlı bir çalışma, belki şeytanın Adem aleyhisselam’a  duyduğu nefret kadar kadim.

20 yüzyılda “küfürün önündeki tek engel” yani ümmet bilinci yani onun tutkalı “Osmanlı” ortadan kalktığı için artık bu “örgütlü nefret” çok daha keskin bir ivme kazanacak.

Bu yüzden Müslümanları önümüzdeki yıllarda çok daha büyük tehlikeler bekliyor.

Asıl sorun bu yazının başlığı “Müslümanları bekleyen tehlikeler” değil de “Türkleri bekleyen tehlikeler” olsaydı daha çok tıklanırdı, önce buradan başlamak gerek.

Barış Tarımcıoğlu/haricihaber.com

İşte tam da bu yüzden

Yazan - Ara 16 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes