harici haber

ABD katliamlarının batman filmleri ile bağlantısı

Standart medyalar ABD’deki okul katliamcısı ile ilgili sağdan soldan kesip yapıştırdıkları haberler ile uğraşırken, internet medyası tuhaf bir “ipucu” ile sarsılıyor, tabiri caizse.

Bundan bir kaç ay önce Colorado eyaletinde bir genç Batman:Dark Knight filminin galası basıp katliam yapmıştı, şimdi de aynı filmde bir sahnede bu son katliamın yapıldığı “Sandy Hook” kasabası için “bir sonraki vurulacak yer” diye haritada işaretlenmiş olduğu sahne ortaya çıktı.

Yine aynı filmde Colorado katliamının yapıldığı Aurora kasabasının ismi de geçiyor.

Bu tesadüf olabilir de, “Sandy Hook” gibi alakasız bir ismin kasaba ismi olarak aylar önce yayınlanmış bir filmde, polislerin harita başında tartışırken, “vurulacak bir sonraki yer” diye geçmesi oldukça “tuhaf” bir tesadüf.

Tahmin edebileceğiniz üzere komplo teorileri havada uçuşuyor.

Bu teorilere inanmayanlar bile, bu son katilin Batman filmlerini kare kare izleyip, kendi kasabasının isminin arka planda görünce harekete geçtiğini, bundan ilham aldığını söylüyorlar.

Pek çok “uzman” ise bunun bir subliminal mesaj tekniği olduğundan bahsediyorlar. İddiaya göre katliamcı “illimunati” çetesi tarafından “programlanmış” bu yüzden bu katliamı yapmış. Batman filmindeki “bilinçaltı” mesajları da bunun göstergesi.

Hollywood’un derin masonik yapılar ile çok sıkı fıkı olduğu bilimsel bir gerçek.

Gerçek te, kalkıp gençlerin beyinlerini cinayet işlemek üzerinden uyuştururlar mı?

Onu bilemeyiz ama reyting için her şeyi yaparlar.

Psikiyatri ilaçları ve silah ve şiddet kültürü ile büyüyen ABD gençlerinin böyle katliamlar yapması normal.

Batman tarzı pek çok Hollywood filminde bir ton masonik zırva sembol ve mesaj olduğu da doğru.

Ancak cinayetlerin işlenmesinden önce bir filmde arka planda bir haritada, kasabaların isminin “vurulacak yerler” diye geçmesi çok tuhaf.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Ara 18 2012. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes