harici haber

Aşılar ve bebek ölümleri arasındaki bağlantı

ABD’nin National Library of Medicine isimli jurnalinde yayınlanan bir rapora göre aşı olan bebekler, aşı olmayan bebeklere oranla daha fazla hasta olup, “bebek ölümlerine” maruz kalıyorlarmış.

38.000 bebek ölümü ve hastahaneye kaldırıma vak’alarını inceleyen doktorlar, aşı olan bebeklerde bu oranların çok daha fazla olduğunu tespit etmişler.

Üstelik bu hastanelik olma oranları ile aşı miktarları arasında ciddi bir bağlantı görmüşler, örneğin 4 kere aşı olan bir bebeğin hastalanma ve hastaneye kaldırılma olasılığı, 2 kere aşı olan bir bebeğe oranla çok daha fazla imiş.

Araştırmayı yazan doktorlar Gary Goldman ve Neil Z. Miller’ın çok daha korkunç bir iddiası var, o da bebek ölümleri ile aşılanma arasındaki bağlantılar. Neil Miller aynı zamanda Thinktwice Global Vaccine Institute’un başkanı. Başkanı olduğu bu kurumun ismi de hayli ilginç, “aşı olmadan önce iki kez düşünün” demek. Adından da anlaşılacağı gibi bu kurum aşı konusunda “sansürsüz” enformasyondan yana ve özellikle ebeveynlerin çocuklarının aşı olmasını reddetme haklarını savunuyor.

Raporda dikkat çekilen bir başka nokta, bütün bu uyarılara ve çalışmalara rağmen ABD’deki konu ile ilgili bazı “özerk” devlet kurumları aşı tavsiyelerine tam gaz devam ediyor. Örneğin Centers for Disease Control and Prevention (CDC) , yani Salgın Hastalıklar Kontrol ve Önleme merkezinin tavsiyeleri üzerine, 1990’larda ortalama olarak bir bebeğe tavsiye edilen aşılar 15 iken, bu rakam 2007’de 26’ya çıkıyor.

Aşı meselesi, küresel ilaç teröristlerinin en çok sevdiği ve en çok üzerinde durduğu konu. Küresel güçlerin aşı konusunda sürekli telkinlerde bulunması, bakanlıklar nezdinde lobi faaliyetleri yürütmesi, özellikle Afrika ülkeleri ve İslam coğrafyasındaki ülkelere karşı muazzam bir “sevgi” beslediklerinden olmasa gerek.

ABD medyasında az da olsa böyle haberler çıkıyor artık, dileğimiz bu tarz haberlerin ülkemiz medyalarında da yer alması ve bu aşı meselesinin ivedilikle gündeme gelip tartışılması. Bu konuda ülkemizde çalışmalar yapan aktivistler, yazarlar var ancak medyamız onların sesine pek kulak vermiyor.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Ara 26 2012. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

2 yorum - “Aşılar ve bebek ölümleri arasındaki bağlantı”

  1. ali uğur

    insanlığın bir dönem ‘kurtarıcısı’ olarak lanse edilen aşı antibiyotik vs. insanlığın sonunun da hazırlayıcısı olacak( felsefik aforizma).bağışıklığımızı güçlendirelim derken daha güçlü virüsler ve bakteriler üretildi.bir de bunun bilinçli olarak yapılanı da var zaten…sebepsiz aklıma marshal yardımlarından sonra memlekete gelen ve okullara bedava dağıtılıp içirilmesi zorunlu, abd menşeli süt tozları geldi ve hemen akabinde patlak veren çocuk felci.sonra aşılar paralar…..

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes