harici haber

Haçlılar Istanbul’a saldıracak

Çünkü dertleri Ayasofya’yı geri almak, bunu bir türlü hazmedemiyorlar. İşe başlamışken hızlarını alamayıp Türkleri Anadolu’dan atmadan rahat duramayacaklar.

Herhangi bir “yabancı basın kuruluşunda” geçmedi bu haber, bizim gözlemlerimizin sonucu…

Ancak böyle “ilginç” başlıklar atınca dikkat çekiyor, maalesef. Biz de bu “tüm ümmeti ilgilendiren konulara dikkat çekme” meselesine değinelim istiyoruz.

Haricihaber’in bol bol fiyakalı reklamlar alan meşhur bir haber portalı olmak gibi bir derdi yok, hele hele tarafsız, objektif olmak gibi bir iddiası hiç yok, zira böyle bir şeye inanmıyoruz. Ancak bulunduğumuz konumdan, 2 yıl içerisinde edindiğimiz gözlem birikimlerinden çıkardığımız iki önemli tespit var:

Birincisi Batı medyası Müslümanlardan ve genel anlamda İslamiyetle ilgili hemen hemen her kavramdan ya ölesiye nefret ediyor, ya da gizli gizli kıskanıyor.

Hadi bu tespitin içinde “batı” sözcüğü var yani bize masalsı ve uzak geliyor, orasını anladık.

İkinci tespitimiz ise Türk medyasının büyük bir ekseriyetinin “İslamofobi” ile ilgilenmeyişi. 2-3 yazılı gazete ve 3-5 büyük internet gazete mecrası dışında “ümmetin sorunları ile” bu konular pek “flaş flaş” haberi değeri taşımıyor.

Bizce Fransa’da bir camiye nazi sembolleri kazınması en az genetiği oynanmış mısırın kanser yapıp yapmaması kadar önemli.

Ancak ne zaman “gıda” ile ilgili bir haber yapsak, Avrupa’da sokakta başörtüsü yüzünden tekme tokat dövülen bir kızcağızın haberinden çok çok daha fazla tıklanıyor, sosyal-ego-şişirme platformlarında çok daha fazla paylaşılıyor.

Neden acaba?

İslamofobi kavramını ilk önce başbakanımız dile getirdiği zaman duyanlar var, kalkıp google’a “İslamofobi ne demek?” diye yazmışlar, bunu tespit edebiliyoruz.

İlla başbakanımızın “gündeme” taşıması mı lazım bu konuları?

Eğer gerçekten ümmet isek Avusturyalı bir siyasinin, seçim kampanyasında “cami bombalama konulu bilgisayar oyunu” yaptırması, yediğimiz içtiklerimiz kadar önemli olmalı.

Kanser ile ilgili “normal” bir haber yapıyoruz, haricihaber.com tarihinin en çok tıklanan haberi oluyor, aynı zamanda her “türden” internet gazetesi alıntılıyor, ancak son iki yıl içinde özellikle Avrupa ve ABD’de Müslümanlara yönelik tipik bir 28 şubat zulmü uygulanıyor ama bu tarz haberler fazla ses getirmiyor bizim basınımızda.

Biz kendi 28 şubatımızdan kurtulduğumuz için mi?

Ama hala 28 şubatın basın ayağına dokunulmadı, pişkin pişkin örtük ve kurnaz bir şekilde ülkemizin Müslümanları ile uğraşmaya devam ediyorlar.

Hala Türk basınında “Vay anasını sayın seyirciler gizli gizli mescit açmışlar” haberleri çıkıyor.

Aynı günlerde Almanya’da yükselen ırkçılık ile ilgili raporlar yayınlıyor akademisyenler.

Bir yandan da İngiliz basını İngiliz halkını Müslümanların aleyhinde kışkırtmak için yalan haber uyduruyor, “şeriat” fobisi pompalıyor.

Türk medyasının büyük bir bölümü ise bu tarz haberler karşısında 3 maymunu oynuyor.

İlla “Ayasofya’ya haçlılar saldırı planlıyorlar” diye sansasyonel başlıklar atmamız mı lazım?

Büyük resme bakınca zaten bazı şeyler net belli olmuyor mu?

Küstah Fransız Kuzey Afrika’da onlarca yıl kalmaktan bahsediyor.

Ne kadar Müslüman ülke varsa hemen hemen hepsi ya ABD-İngiltere-Fransa ile “kökten” uzlaştı ya da bombaları tepesine yedi ya da el altından alevlendirilen mezhep kavgaları ile kana bulandı, bulanmaya devam ediyorlar.

Olası bir “Türkiye” saldırısında, haçlı ordusuna karşı Türkiye’nin yanında savaşacak, aynen Çanakkale harbinde olduğu gibi, Türkiye’nin yardımına koşacak ne kadar potansiyel “mücahid” varsa hepsi terörist bahanesi ile teker teker avlanıyor, kimi zaman fiili işgaller sonucunda, kimi zaman insansız hava araçları ile.

Kimse tarih masalı okumasın bize. Bazı Arap aşiret “liderleri” İngilizlerle bir olup Osmanlıya yamuk yapmış olabilir. Ama bugün bile Türkiye’ye bir saldırı olsa, Endonezya’dan, Çeçenistan’dan, Pakistan’dan yardımımıza koşacak binlerce Müslüman genç çıkar.

Eğer o zamana kadar bir “ümmet bilinci” kalırsa tabi.

Tüm dünyaya yayılan Müslüman nefreti bizim gıdalarımız kadar önemli, artık bu gerçeği görelim.

Türk ve Müslüman bir genç “bana ne İngiltere’de bir caminin bahçesine kesik domuz başı atmışlarsa” dememeli.

Global çetelerin amacı zaten böylesi vurdumduymaz nesiller yetiştirmek.

Tüm dünyayı kasıp kavuran İslamofobi yakında Türkiye’nin başına daha büyük belalar açacak.

Gündem bilinci sadece başbakanımızın iki dudağı arasında olmamalı.

İstanbul’un lümpen medyası ne kadar “bize ne elalemin sorunlarından?” derse desin, işin ucu bize dokunacak.

Ayasofya’yı geri almadan rahat durmayacaklar bunlar, zira semboller onlar için bizim için olduğundan çok daha önemli.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Oca 24 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes