harici haber

Mübarek imana mı geldi?

Hapiste yargılanmayı bekleyen Mısır’ın devrik diktatörü Mübarek, avukatı Farid El Deeb aracılığı ile Agence France-Presse’e yaptığı açıklamada Mısır halkının Mursi etrafından kenetlenmesi gerektiğini zira onun Mısır halkının demokratik tercihi olduğunu söylemiş.

Mursi daha önceden iki kez Mübarek tarafından hapse atılmıştı.

Avukatının açıklamalarına göre ayrıca Mübarek Mısır’da süregelen şiddet olaylarından dolayı büyük bir üzüntü duyuyormuş. Mısır halkının barışcıl bir şekilde protesto yapma haklarına saygı duymaları gerekiyormuş.

Niye yalan söyleyelim, bu haberin “samimiyetine” inanmıyoruz, AFP’nin geçtiği bu haberi TheNational’da okuduk. Bu aralar Saddam’ın heykelini deviren adamın pişmanlığından bahseden haberler de çıkıyor.

Durup dururken Mübarek imana mı geldi yani? Yoksa Mursi’nin yargıyı etkilemesini ve kendisine hafif ceza verilmesini umut ediyor?

Bizce bunların ötesinde, batı medyaları Mısır’da sürekli kargaşa haberleri verecek, bunları dikkatli okumak lazım, Mısır’da bir huzursuzluk olduğu doğru ancak haberlerin veriliş tarzları hep maksatlı.

Haberi okuyan Mısırlılar, Mübarek gitti de ne oldu, Mursi geldi de ne oldu, seçimler oldu da ne oldu, gibisinden kahvehane edebiyatına girebilirler.

Belki de Mübarek gerçekten imana gelmiştir, ne dersiniz?

Yazan - Mar 12 2013. Kategori Orta-Doğu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes