harici haber

ABD’li vatandaşlar artık Suriye’ye para yardımı yapabilecek

Ne hikmetse Suriye konusunda elini bir türlü taşın altına koymak istemeyen ABD’nin hazine bakanlığından ilginç bir açıklama geldi. Suriye’ye uygulanan ambargo sadece Esad hükümeti içinmiş, isteyen ABD’li kişi ve şirketler serbestçe Suriye’deki “isyancılara” yardım gönderebilirmiş, reuters’in haberine göre. İsyancı tabirini Hazine bakanlığı kullanmış, burada asıl amaç “barışçıl bir Suriye’nin” oluşumuna destek vermekmiş.

Oldu, tabi, ABD vatandaşları da endişe içinde Suriye halkına yardım etmek için kıvranıyordu, artık bu açıklamadan sonra gönül rahatlığı ile oluk oluk Suriye’ye para akıtırlar.

Bu açıklama cidden ne anlama geliyor, merak ediyoruz. Böylece ABD, “ne yapalım para göndersinler dedik, göndermiyor ABD halkı” mı diyecek?

İddialara göre ABD, El Kaide’nin eline geçer korkusu ile Suriye’ye silah yardımı yapmıyor, ancak Suriye muhaliflerine 100 milyon dolar göndermeyi taahhüt etmiş. Böyleyse ABD’den para yardımı yapan birilerin El Kaide’ye yardım etmediğini ABD nasıl tespit edecek?

Bir başka haberde, AFP geçmiş, Özgür Suriye ordusu Esad’ın 2 helikopterini Çin yapımı füzeler ile düşürmüş. Çin “bu füzelere ÖSO’nun eline nasıl geçti anlamadık” demiş.

İşte savaşın gerçek yüzü, sahtekarlık abidesi.

ABD’nin para yardımı sonucunda muhalifler Çin’den silah alırlar, Esad’a sıkarlar. Çin ne de olsa her daim ekonomi düşünür.

ABD Hazine bakanlığı da ABD’li şirket ve vatandaşlardan yardım bekliyor.

Yazan - Mar 18 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes