harici haber

Bir sonraki ABD başkanı Hillary Clinton’ın mı olacak?

Uluslararası ilişkiler daimi duayeni ve Bilderberg müdavimi Henry Kissinger Washington’da yapılan bir yemekli toplantıda Hillary Clinton’un 2016 seçimlerinde ABD başkanı adayı olmasını dilediğini belirtip, neden olmasın demiş. Zira Kissinger’ın da belirttiği gibi daha önceden dört adet ABD dış işleri bakanı, ABD başkanı olmuştu.

ABD medyası şimdiden hazır buna zira onların açıkça belirttiği gibi asıl dertleri “ABD’nin ilk kadın başkanı” manşetleri çok şık durur.

Zaten ABD’de kadınların hemen hemen pek çoğu gözü kapalı Hillary Clinton’a oy verir, mesele güney eyaletlerdeki “Kadından başkan da olur mu?” zihniyetini kırmak.

Ancak Kissinger gibi bir zat açıktan açığa böyle bir destek veriyorsa artık bir sonraki seçimlerde Cumhuriyetçilerin işi zor, büyük bir ihtimalle Clinton kazanır, zaten ABD’de oluşturulmak istenen kamuoyu bu yönde.

Kissnger’in Clinton’a destek vermesi, sadece Bilderberg’in değil aynı zamanda ABD’li ve Avrupalı “elitlerden” oluşan Atlantik Konseyinin de desteği demek, bunca destekten sonra normal bir kampanya ile Clinton’ın seçilmesi çok kolaylaşır.

Yazan - May 3 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

2 yorum - “Bir sonraki ABD başkanı Hillary Clinton’ın mı olacak?”

  1. ali uğur

    Selam,
    Temennimiz kendisinin, değil 2016’ya başkan olmasını,(ikisinin de) yarına çıkamaması yönünde inşaAllah.
    Kissenger cumhuriyetçilere daha yakın diye bilirdim?
    Gerçi bu anglosakson-siyon evlatlarının niyeti hep aynıdır,renk dil din ırk farketmez, idare edemediğin hükümet senin değildir parolasıyla hareket ediyorlar.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes