harici haber

ABD medyasında Obama-Erdoğan görüşmesi

Çok kolay bir yazı olacak bu zira çok az malzeme var. Bizim medyalara kalsa Obama-Erdoğan görüşmesi sanki ABD’nin en önemli gündem maddesi imiş gibi sunuluyor oysa dünkü basın toplantısında da ABD’li gazetecilerin Obama’ya yönelttiği sorulardan gördüğümüz üzere ABD medyasının derdi çok başka, IRS ve telekulak skandalları dertleri.

Belki de en manidar yorumu Obama-Erdoğan basın toplantısı canlı yayınlayan El Cezire spikeri yaptı, İstanbul muhabirine bu görüşmeyi yorumlatırken, “Erdoğan kendisine tutulan şemsiye dışında tatmin edici bir kazanım elde etti mi sence?” diyor sordu.

ABD, Esad gitsin diyor mu? Evet.

Hep dedi mi?

Evet.

Somut bir adım atacaklar mı?

Hayır.

Bunu dediler mi?

Dediler, atmayacaklar.

Bugün ki ABD gazete ve televizyonları ise görüşmeden bahsetmiyor bile, bir tek CNN’de, “Esad meselesini çözmek üzerinden somut adımlar atılmalı” diye bir makale çıkmış.

Obama ne yaparsa yapsın, isterse başına bir takke alıp başbakanımızın arkasında iki rekat namaz kılsın, ABD medyasının gündemi her daim farklı olur, zira ABD başkanları, devleti bile ABD medyasının gündemini dikte edemez, belirleyemez.

Bütün haber kanallarımız dünkü basın toplantısından bir manşet söz çıkarmak için çok uğraştı ama nafile

“Obama : Türkiye ABD için çok önemli müttefik”

Evet, biliyoruz.

“Obama : Esad gitmeli”

Evet, bizce de.

Onun dışında bugünkü New York Times’ta daha da can sıkıcı bir haber okuyoruz, Ruslar Esad’a füze yardımı yapma kararı almış.

Yazan - May 17 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes