harici haber

Google’a ama biz evde yokuz demek

Alternatif medyalarda bu aralar sürekli yeni Bilderberg toplantısının ana temasının Google olduğu yönünde haberler çıkıyor. Bu iddialara göre Google geleceğin şehirlerinin yapılanmasında çok daha fazla önemli bir rol oynayacak. Senaryolara göre hükumetler iflas edecek, global finans akımları dünyayı ele geçirecek, özellikle çok uluslu şirketler. Böylesi bir dünya düzeninde özellikle “bilgi ağlarını” kontrol eden google’e çok işler düşüyormuş.

Teknoloji ile harmanlanmış, vatandaşların 24 saat gözetlendiği teknoratik cumhuriyetlerde işleri enformasyon bakanlıkları değil, google yürütecekmiş. Bu konularda ABD’de sıkça yeni kitaplar piyasaya çıkıyor. Bu konuda oldthinkernew.com’dan Daniel Taylor(eskikafahaberler.com) ilginç bir analiz yazmış, Google-Berg diye bir tabir kullanıyor, google+bilderberg demek anlamında ve bu yeni çağa “hyrbid age” yani melez çağ demiş, artık insanlar mego-polislerde değil, mega-kentlerde değil, planned-opolis’lerde yaşayacaklarmış, yani tamamen teknoloji tarafından planlanış tasarlanmış sözde “akıllı” kentlerde.

İnsanoğlu böyle akıllı kentlerde sadece esir olur, olsa olsa. Bu konu üzerine durmak lazım.

Businessinsider’ın bir haberine göre GoogleNow uygulaması bilgisayarınıza sesli komut vermenizi sağlıyor, o da size bir takım hatırlatmalarda bulunuyor, yapmanız gerekenler üzerinden. Ancak bunu yaparken de gprs teknolojisi ile nerede olduğunuzu bilmesi lazım, yani “Google amcaya “ama biz evde yokuz” diyemezsiniz, o sizin nerede olduğunuz daima bilebilir”, diye yorum düşmüş araştırmacı yazar Paul Joseph Watson.

Aşağıdaki resim her şeyi özetliyor aslında. Vatandaşı normalde big brother yani büyük birader gözetliyordu şimdiye kadar, şimdi facebook ona, “hadi ordan amatör, çekil” diyor. Facebook’un da arkasında google var.

Yazan - May 17 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes