harici haber

ABD’li harp malüllerinden anlamlı mektup

Veteransforpeace.org sitesinde bir araya gelen ABD’li savaş gazileri ABD’nin tüm dünya genelinde giriştiği savaşları protesto ediyor ve savaş endüstrisinin ABD ekonomisine ve bundan dolayı tüm dünya ekonomisine verdiği zararları anlatmaya çabalıyor.

ABD’de her yıl mayıs ayının ilk pazartesi “memorial day” yani anma günü olarak kutlanır ve savaşlarda ölen askerlerin anılmasına yönelik törenler düzenlenir. Veteransforpeace yani “barış için gaziler” adlı sivil toplum kuruluşu ise ABD halkına açık bir mektup yayınlayarak bu anma gününü “militar” bir havada kutlanmaması gerektiğini, her şeyden önce ABD halkının ABD’nin savaşlarda ve işgallerde öldürdüğü milyonlarca insanı hatırlamasının elzem olduğunu yazmışlar.

Diyorlar ki, “önce katlettiğimiz milyonlarca insan için yas tutalım sonra kendi askerlerimiz için göz yaşı dökelim”

Ülkemizdeki barış için mücadele veren ve özellikle İslam coğrafyasındaki işgalleri protesto eden stkalarımızın veteransforpeace.org gibi stklar ile dirsek teması halinde olmasında fayda var.

Web sayfalarında sürekli artan bir “rakam” göreceksiniz, bu “cost of war” rakamı yani 2001 yılından beri ABD için savaşların maliyeti.

Saatin saniyeleri ile birlikte hızla tik-tak atıyor.

Yazan - May 27 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes