harici haber

Türk gazetesinden Türkiye hakkında iftira

Normalde “genel” konuşup, “genel” durum tespitleri yapmayı tarzımıza daha uygun görürüz ama dün bir Türk gazetesinde Türkiye hakkında atılmış öyle bir iftira ile karşılaştık ki, bunu deşifre etmemiz gerekiyor.

Türkiye’de Türkçe yayın yapan ve çalışanları Türk olan bir gazete Türkiye aleyhinde neden bu kadar rezil bir asparagas haber yapar, böylesi bir iftira atar, anlamak mümkün değil.

Bu aralar malum çevreler sürekli kuduruyor, belki dün millet Yavuz Sultan Selim’in ruhunu şad etti, doyasıya, ona kudurmuşlardır.

İyi de nerede kaldı basın ahlakı, hem Türkiye Türklerindir diyorsunuz gazetenizin sloganı olarak, hem de en felaket Türk düşmanlarının bile bu kadar basitleşip iftira atmayacağı şekilde Türkiye’yi karalamak, “ülkemizin gidişatı çok kötü” yalanı atıp milleti kızıştırmak istiyorsunuz.

Haberin başlığı şöyle, Türkiye’ye kesinlikle gitmeyin. Hani şu sırf millet bolcana tıklasın, reklam geliri artsın türünden foto-galeri haberlerinden. Güya ünlü iş ve finans dergisi BusinessInsider demiş ki Türkiye’de hayat standartları çok kötü, yaşam kalitesi çok çok gerilerde.

BusinessInsider’ı sık sık takip ettiğimiz için biliriz, şaşırdık, gözümüzden nasıl kaçmış bu haber dedik. Bir daha baktık.

BusinessInsider “Yaşam kalitesi yüksek 15 ülke” diye bir liste yayınlamış, doğru. Ama bu listede zaten Türkiye yok. Haberin hiç bir yerinde Türkiye’den bahsedilmiyor.

Bizim gazete ne yapıyor, haberin manşetini “Ünlü iş dergisi dedi ki, Kesinlikle Türkiye’ye gitmeyin” diye veriyor. Sonra kendi kafasından bir sürü ülke ekliyor, listeyi uzatıyor, yaşam kalitesi olarak Türkiye’yi en son sıraya getiriyor. Güya Türkiye’de yaşam kalitesi Slovenya’dan bile gerideymiş.

Bizim anlamadığımız, bu kadar nefret niye kusulur, bu nasıl bir kin ve husumettir? Bütün bunların kökeni nedir acep?

Türkiye’de ekonomi iyiye gidiyor, kendileri yalanlarını kalkıp yabancı bir medyaya dayandırmaya çalışıyorlar, yabancı medyanın bile Türkiye hakkında atmadığı bir yalanı atmış gibi gösteriyorlar.

İşin daha da acısı bu haberi yüzlerce “Türk okuru” facebook’ta, twitter’da paylaşıyor.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - May 31 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

2 yorum - “Türk gazetesinden Türkiye hakkında iftira”

  1. münir doğan

    ”İşin daha da acısı bu haberi yüzlerce “Türk okuru” facebook’ta, twitter’da paylaşıyor” demişsiniz. Maalesef insanlarımızda, internette gördüğü her şeyi doğru sanma hastalığı var. Biri birşey paylaşmaya görsün, doğru mu yanlış mı hiç araştırma zahmetine katlanmadan herkes paylaşmaya başlıyor. Facebook ya da google efendi ne derse inanmak bir hastalık mıdır nedir?

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes