harici haber

Sigara bağımlılığı ve gdolu tütün ilişkisi

Natural News’ün Colorado school of Mines üniversitesinin yayınladığı bir rapora dayandırdığı haberine göre ABD menşeili sigara tütünlerinin %90’ında GDO kalıntılarına rastlanıyor, üstelik en öldürücü türünden. Araştırmacılar daha önce hiç bir yerde rastlamadıkları böcek ilacı kalıntılarına rastlamışlar bu tütünlerde.

Sigaranın içindeki 4000 ayrı kimyasal madde olması yetmiyormuş gibi bir de dünyanın gdo devi Monsantonun en tehlikeli tarım ilacı kalıntıların sigara tütününde çıkması acaba insanları sigara konusunda bilinçlendirir mi? Habere göre bilim adamları laboratuvarda ayrıca başka bakterilerin dnalarını tütün tohumlarına enjekte ediyormuş. Bütün bunların asıl hedefi tütün yapraklarını, tütüne zarar veren böceklerden korumak olduğu iddia ediliyor.

NaturalNews’in iddiasına göre yanmakta olan sigara alevinin amonyuma batırılmış nikotin sayesinde insanın bu tarım ilacı kalıntılarını içlerine çekmesi sonucu sigara içenler bir türlü sigara bağımlılığında kurtulamıyormuş.

Organik anlamda saf tütün içenlerin hiç bir zaman sigara müptelaları gibi zavallı bir şekilde aynı marka sigaraya düşkün olmayışlarının sebebi bu olabilir belki de.

Yazan - Haz 12 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes