harici haber

Günaydın Türkiyem, işte dış basın

Artık gönül rahatlığı ile “biz söylemiştik” diye böbürlenmesine girmeden, kısa ve öze bir şekilde haricihaber.com’un kuruluş macerası ve niyetini tekrarlayabiliriz. Bu sitenin hakkında bölümünde de belirttiğimiz üzere “batı medyasına” odaklanıp, onların gazetecilik kisvesi altında İslam coğrafyasında yürüttükleri kara propagandanın köklerini araştırıp, bu mecralar ile tuhaf ve karmaşık gönül bağları olan “ikitelli” medyası arasındaki ilişkileri incelemekti derdimiz, 2 yıldır özellikle bununla uğraşıyoruz.

Dış basında mücadele taktikleri diye yazı dizileri hazırladık, reuters’in, CNN’in “özgür basın kuruluşları” filan olmadıklarını söyledik durduk. Faiz lobileri tabirini çok daha kapsamlı, bilinçli bir minvalde açıkladık, faiz lobilerinin sadece bankacılıkla ilgili bir illet olmadığını, bu şeytanların “gıda”, teknoloji ve “sosyal medya”  ayaklarının olduğunu da yazdık durduk. Daha geçen ay şu haberi verdik: “Pentagon sosyal medya da sahte insan profili üretiyor”

Şu an itibari ile az biraz mutluyuz, çünkü keyifle “Günaydın Türkiyem” diyebiliyoruz.  En azılı hükumet muhalifleri bile “yav bu işte bir iş var, CNN cidden provakatörmüş yav” diyor bugün. Artık en azılı “maaşlı tetikçi sözde gazeteci” BBC’ye saygın demeden önce iki kere düşünecek.

Kelli felli, halka kendini ekonomi profesörü olarak tanıtan ama gerçekte uluslararası hırsızların suç ortağı olanlar tvlere çıkıp “Faiz lobisi de neymiş canım?” dediklerinde aklımıza “Allah bu misalle neyi murad etti ki?” diyenlerin zikredildiği ayet-i kerime geliyor.

Münafık kafa yapısı Kuran-ı Kerim’de ne güzel verilir ama yine “pek az öğüt alıyoruz” değil mi?

Arap baharı sırasında batı medyasını takip ederken bunları söyledik, Müslümanların yanında olmamakla suçlandık.

El Cezire’ye dikkat İngiliz kokusu alıyoruz formatlarında dedik, kimse ciddiye almadı.

Tel Aviv-Washington-İki telli sinyal hattından bahsettik, bir anda kimse bizi tvlere yorumcu olarak çağırmaz oldu.

PKK meselesinin batı medyasında veriliş biçimine veryansın ettik, bir şey değişmedi.

Lafı mı çok mu dolandırıyoruz?

Fransız derin devleti laiktir, sapıkça, Müslümandan nefret eder, başörtülü eşi olan liderlerden de. İngiliz gibi nabza göre şerbet vermez, veremez, illa nabza göre şarap vermek zorundadır çünkü onları marazi bakış açısına göre laik=içki içen.

Alkol düzenlemesi olsun olmasın, şeriat fobisini her daim Türkiye’de pompalarlar, Türkiye’deki tetikçi kalemleri “başüstüne efendim” der.

İngiliz çok daha akıllıdır Fransız’dan, gerekirse kraliçesini başörtüsüne sokup camiye gönderir size, ama İslam coğrafyasını bölmeye doymaz, ancak sadece kendi masa başında çizdiği strateji üzerinden. O çizgiden milim sapma olursa, çaktırmadan o da kudurur. Kanal İstanbul projesi onların kalbine saplanmış bir hançerdir zira dünya tarihinde ilk defa İngilizlerin parmağının olmadığı bir “deniz kanalı” açılacak, inşaallah.

Alman bankeri ise sadece paraya bakar, üçüncü köprü ve üçüncü havalimanı onların cebinden ne götürecek onun hesabındadır. Türkiye kalkınmasın, enerjide ve faizde bağımlı olsun, Euro büyücüleri Türk halkını sömürmeye devam etsin.

İşte faiz lobileri bunlardır, adam ekonomi profesörü olduğunu iddia eder, bunu yok saymaya kalkar, ufacık bir araştırma sizi dünyanın en büyük banker ve tefeci sülalesi Rothschildların Reuters’in sahipleri olduğunu bildirir ama bunlar yine dansöz gibi kıvırtırlar.

Çünkü sadece tezgahlarının bozulmasından korkmazlar, zira laiklik kisvesi altında tapındıkları, peşlerinden gittikleri şeytandan da korkarlar, Allah’tan korkmak yerine.

Tam da bu noktada “Rabbim ülke münafık dolmuş, bize biraz kafir gönder” diye dua etmek caiz midir diye sorası geliyor insanın.

Kafirin duruşu bellidir, kendini gizlemez, Müslüman onunla mücadele eder, ya o kazanır ya da Müslüman.

Oysa münafıkla mücadele etmek o kadar zor ki…

Neyse ki kazanımlar daha belirgenleşiyor, saflar gibi, ülkemizde, bu son olaylardan sonra.

Herkes artık görüyor, batı medyasının ne olduğunu.

Tencere-tava çalanlar artık “biz laikiz” diyemezler, bal gibi onlar da özlerine döndüler, şaman oldukları deklere etsinler artık. İster misiniz, alevi-sünni çatışmasından bir kazanım elde edemeyenler şimdi de “şamanlara özgürlük” diye tepinsinler?

Müslüman da silkelenip uluslararası çetelere karşı uyanık olacak.

Bütün bu çalkantılara rağmen “Mümtaz” kalmayı başarmış Türk subaylarımız da artık görmüştür gerçeği umarız. Bakın güvendiğiniz iki telli medyası dıştaki patronlarından aldıkları emir doğrultusunda nasıl sizi iki dakika da sattı, balyozdan, ergenekondan bahsetmiyorlar bile artık. Çünkü onlar sadece aldıkları emir üzere manşet atarlar.

Artık bunların laiklik-düdüklük-tencere-tava zırvalıklarına kulak asmayın, itiraf edin ki 28 şubatı siz değil, asıl medya yaptı, asıl onlar sizi gaza getirdi, siz de aldığınız eğitim yükünden mecbur hissettiniz, ruhunuzun derinliklerinde ninelerinizin başörtüsüne karışmayı saçma bulsanız bile.

Artık iyice uyanalım, subayıyla, polisiyle, öğrencisiyle, ekonomistiyle, aktivistiyle, eğer sözünüzde samimi iseniz, gerçekten bu vatanı seviyorsanız.

Görün artık, Türkiye’nin başındaki en büyük belalardan biri “batıdan emir alan sözde “Türk” gazetecilerdir”, fitneyi onlar çıkartır, köpürtür, sonra gaz verdiği kitleyi iki dakikada satar.

Boşuna uğraşmıyoruz bu satırlarda, hep şunu söyleriz, dış basınla mücadele her “Türk” gazetecisinin görevi olmalı, zira onların objektif habercilik gibi dertleri yok, hiç bir zaman olmadı.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

Yazan - Haz 14 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Günaydın Türkiyem, işte dış basın”

  1. Hasan

    Düşünmek (tefekkür) büyük ibadettir. bu milletin böyle bir melekesi ya kalmamış yada köreltilmiştir. Türkiye’ deki insanlar ya kısa vadeli çıkarlara yada aidiyet putuna sıkı sıkı yapışmış bu büyük ibadeti terk etmişlerdir. Bunu sonucu bu zilletleri yaşamaktayız. Barış kardeşimizi bu güzel tespitleri cesur haykırışları için tebrik ediyoruz, böyle güzel insanların çoğalması için rabbimize niyaz ediyorum.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes