harici haber

İngiltere’deki İslamofobi ile bu ay ilgilenemedik

Elbette son zamanlarda İslam ümmetinin çeşitli bölgelerinden gelen İslamofobi ile ilgili haberler ile ilgilenemiyoruz zira son günlerde yüzümüzü gülümseten tek görüntü gerçek emeğin gerçek işcileri olan belediyenin temizlik işçilerinin sözüm ona çevrecilerin etrafa Taksim’de saçtıkları kir ve mikrobu temizleme görüntüleri.

Oysa İngiltere’den hemen hemen her gün Müslümanları ve camileri tehdit altında bırakan haberler var, ama temel hedeflerinden biri olan haricihaber.com bile oturmuş, bir ülkede nasıl ve ne kadar sözde sanatçı ve hain basın mensubu ittifakı olabilir onu tefekkür etmeye çalışıyor.

Zaten amaçlardan biri de bu değil mi, arkadaş, sen hala anlamadın mı?

Türkiye’ye zorla kafasını kuma sokulması isteniyor, İslam coğrafyasındaki sorunlara duyarsız kalsın, incir çekirdeğini bile dolduramayacak sudan meseleler ile vakit kaybetsin.

Guardian’ın haberine göre Amerikan Müslümanlar konseyi ile İngiliz Müslümanlar konseyi ortak bir rapor hazırlamışlar ve İngiltere’deki camilerin yangın ve panik alarmı düzeneği kurmaları gerektiğini ve ayrıca bütün camilerde birer “safe room” yani güvenli oda olması zorunluluğuna karar vermiş zira son zamanlarda gerek medreseler, gerekse camiler sürekli vandalist saldırırlar altında.

En son Londra’nın kuzeyinde Darul Uloom adlı bir medreseye kundaklama girişimi oldu.

Elbette gerek bazı medyamız ve bazı siyasilerimiz Avrupa’daki İslamofobi ve ırkçılık meselelerine eğiliyordu ama bu hassasiyet son 1 ayda sekteye uğradı.

Ne olursa olsun, Türkiye, tüm İslam ümmetinin sorunlarına eğilmeli.

ingiltere-medrese

 

 

 

Yazan - Haz 16 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes