harici haber

ABD’li senatörlerin Obama’ya Mısır isyanı

ABD medyasında Mısır darbesi ile ilgili çelişkili haberler geliyor, darbeye darbe diyemeyen zihniyetin attığı taklaları takip etmekten artık sıkıldık. Bazı ABD’li senatörler de sıkılmış olacak ki, Obama’yı köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlarmış, TheHill.com gibi fazla okunmayan siyaset dergisinin haberine göre.

Obama yönetimi ise darbeye darbe diyemeyeceklerini daha önceden duyurmuştu.

Senatörlerin derdi Mısır’a neden hala ABD’nin para yardımı yaptığı. Zira apaçık kanunlara göre ABD devleti askeri darbe olan bir ülkeye para yardımı yapamaz. Senatörler Obama’ya “artık bu darbe konusunda kesin ve net bir tavır almamız lazım” diye baskı yapıyorlar. Dertleri elbette Mısır halkı ya da demokrasi filan değil, Mısır’a yapılan ve darbeden sonra kesilmeyen yardım.

ABD’de gerçek manada işleyen bir hukuk sistemi olsaydı, şimdi savcıların Obama yönetimini hakkında bu apaçık anayasal suçtan dolayı dava açması gerekirdi.

Bu yüzden Obama yönetimi Mısır’daki darbeye darbe demiyor, zira Mısır’ın cuntasını desteklemek istiyor.

Bu rezalet komedi devam ederken Mısır darbesi konusunda tüm yerküre üzerinde tek şerefli duruşa ve tavra herhalde Türkiye sahiptir.

 

 

Yazan - Tem 26 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes