harici haber

Kabak Avustralya’nın başına patladı

Batı medyası da, bizim medyalar da manşetten Avustralyalı milletvekili aday adayı Stephanie Banister’ın komik ve cahilce açıklamalarını veriyor. İslamı bir “ülke” zanneden, Kuran yerine dili dönmeyip haram diyen ve Yahudiler hiç olmazsa bizim gibi İsa’nın izinden gidiyor gibi cahilce açıklamalar yapan bu 27 yaşındaki genç kadın, nedense tüm dünyanın gündemine oturdu.

Sanki hiç ABD’li veya Avrupa’lı siyasetçi benzer açıklamalar yapmamış gibi. Bu cahil kadın zaten herhangi bir konumda değil, milletvekili aday adayı. Hani bizde de her seçimlerde böyle komik adaylar çıkar ya.

Ama CNN’den BBC’ye kadar o kadar çok dalga geçiliyor ki bu kadınla, bir anlamda günah çıkartıyor gibiler.

Zaten Avustralya’ya her zaman “üvey evlat” muamelesi yapar anglo-sakson emperyalizmi.

Fransa’daki skandal başörtüsü yasağından bahseden yok.

Ayrıca bu cahil kadını rezil rüsva ederken batı medyası bir yandan da kendi siyasilerine “İslam’ı eleştirecekseniz, adam gibi eleştirin bizi rezil etmeyin, yoksa bizi sizi rezil ederiz” mesajını veriyor.

Dış basını ise sadece CNN ve BBC’nin perspektifinden takip eden Türk medyası da, tribünlere oynamayı çok sevdiğinden bu zavallı cahil kızın açıklamalarını sanki çok muazzam bir skandalmış gibi veriyor.

Üstelik “İslami hassasiyeti” olduğu iddia edilen mecralarımız da bile ikitelli tonunda, “tıkla izle şok!!! şok!!! video dan dun” diye manşetler var.

Bizim asıl şok olduğumuz Bosna katliamlarının, Bağdat bombalamalarının iki satırlık önemsiz haberler ile geçiştirilmesi.

Kim nereyi niye bombalıyor Irak’ta belli değil, bu vahşete dur diyen yok, açıklamasını yapan yok, İslami medyalarımız ise takılmışlar cahil bir Avustralyalı kızın peşine, aynen sözde eleştirdikleri CNN’nin yaptığı gibi.

Barış Tarımcıoğlu/Haricihaber.com

avustralya

 

 

 

Yazan - Ağu 12 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes