harici haber

Global siyasi uyanış Suriye savaşını zora sokuyor

Manşet delisi bir haber portalı olsaydık şöyle yazardık aslında yukarıda cümle yerine: ABD’li istihbaratçıdan şok iddia:İnsanlar akıllandıkça onları uyutmak zorlaşıyor.

Meşhur güvenlik analizcisi Zbigniew Brzezinski için istihbaratçı demek doğru mudur bilemeyiz ama Deutshce Welle’ye verdiği röportajda bu minvalde laflar etmiş, Alman dergisi de bu başlığı kullanmış.

Zbigniew Brzezinski diyor ki, tüm dünya genelinde insanlar artık siyasi konularda her geçen gün daha da bilinçli oluyorlar, okuyup öğreniyorlar, işte bu yüzden Suriye’de ABD’nin gerçek anlamda bir müdahale yapması zorlaşıyor.

Zbigniew Brzezinski sanki satır arasında ABD’nin Suriye’ye müdahale yapmasını istemiyormuş gibi konuşuyor. Bir yandan da insanların tüm dünya genelinde bu kadar “bilinçlenmesinin” suçunu internete atıyor.

“Tarihsel olarak öfke dolu kalabalıklar her geçen gün daha bilinçli oluyor” demiş Brzezinski. İşte bu yüzden onları kontrol altında tutmak zormuş.

2010 yılında bir CFR toplantısında ise aynen şunları demiş meşhur analizci : Eskiden 1 milyon insanı kontrol etmek onları öldürmekten daha zordu. Bugün ise 1 milyon insanı öldürmek daha kolay ama onları kontrol etmek daha zor.

Bilgisayar oyunlarındaki sanal karakterlerden filan bahsediyor sanki.

savasa-hayir

 

 

Yazan - Ağu 30 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes