harici haber

Müslüman ülkeye neden Olimpiyat düzenletmezler?

Kaçınılmaz bir yazı güncellemesi ile karşı karşıyayız : Özellikle bu kadar vatan haininin olimpiyat üzerinden siyaset üretmeye çalışıp, hizmet ve spor üzerinden bu ülke için bir şeyler yapmaya çalışanları yıpratmaya çalışarak.

Aşağıdaki yazıyı geçen sene yazmıştık:

Başbakanımızın “Müslüman ülkelerde niye olimpiyat düzenlenmiyor?” çıkışını oldukça ilginç, bir o kadar da gereksiz bulduk. Elbette bu çıkışın göremediğimiz başka bir siyasi sebebi vardı belki, onu bilemeyiz. Ama biz düz mantıkla meseleye “Müslümanların dünya kamuoyundaki algısı” üzerinden baktığımız için, gereksiz buluyoruz.

Çünkü allem edip kallem ederler, yine de Müslüman bir ülkeye Olimpiyat töreni yaptırmazlar, söz konusu ülke olimpiyat müsabakalarını organize edebilecek bir durumda olsa bile, her açıdan. Yaptırmasınlar da zaten.

Olimpiyatların açılış törenini seyrederken Türk gençliğinin önemli bir kısmının modern bir tapınma coşkusu içinde hazdan inlediğini görüyoruz, haber altı yorumlarına bakıyoruz, popüler sosyal mesajlaşma sitelerine bakıyoruz, 2012 yılında bile “başörtülü” bir first lady’nin Türkiye’nin başbakanının yanında yer almasını kabul edilemez bulanlar var, bu yüzden Türkiye olimpiyat ruhunu bir türlü yakalayamazmış.

Varsın yakalayamasın, bu nasıl bir aşağılık kompleksidir ki bu, bitmez tükenmez.

Yeryüzünde hatırı sayılı bir kalabalık zaten olimpiyat törenleri ve müsabakalarını “çevreye ve ülke ekonomilerine” verdiği zararlar yüzünden protesto eder. Olimpiyatın düzenlendiği şehrin ekonomisinin canlandığını doğru gibi gözüken bir tespitse de, aslında kazanan çok uluslu devasa sponsor şirketlerdir, pek çoğu dünya halklarını sömürmeye ve gezegeni kirletmeye devam eder.

Bu kadar şarlatanca düzenlenmiş bir açılış töreni üzerinden haz beyanlarında bulunmuş Türk gençliğinin genetik şifresi, acaba güneş altında zorla bekletildikleri faşizan Kore usülü bayram törenlerinde mi bozulmuş? Cidden duyduğumuz ve okuduğumuz kadarı ile “Bakın elaleme ne güzel olimpiyat düzenliyor, ühü ühü, bize vermezler olimpiyatı zaten bakın bize first ladymiz bile başörtülü ne kadar geriyiz ühü ühü” diye ağlayan bir gençliği hangi talim ve terbiye kurumu adam edebilir, onu bilemeyiz.

İnsanlığın “kutlanması” fikrini alıp İngiliz sanayi devrimine bağlayan, hem estetik hem de düşünce olarak müsrif ve kibirli bir zırvalık nasıl beğenilir anlamak mümkün değil. Zaten baştan sona, kuruluşundan günümüze farklı örnekleri ile “paganist” bir kutsama töreni neden bu kadar çılgınca bir heyecanla karşılanır o da muamma. Sorsanız kimsenin müsabakalardan haberi yok, varsa yoksa açılış kapanış törenleri.

İşte bu kadar yalındır başbakanın sorusunun cevabı, Müslüman bir ülkeye olimpiyat verilmemesinin sebebi o ülkenin geri kalmışlığı ile ilgili değildir, Müslüman bir ülkede ne kadar sapık ve derin odaklar köklü budaklı olsa da, o ülkede bu kadar putperest bir semboller fırtınasının bilinçaltını iğfal etmesi kolayca gerçekleşmez.

Ne de olsa hadis-i şerif vuku bulmuştur: “Şeytan artık kendisine tapınmanızdan ümit kesmiştir, kendi aranızda sizi birbirinize düşürmeye çalışır”. Bu yüzden münafık katsayısı en fazla olan Müslüman bir toplumda bile olimpiyat ruhu “onların istedikleri kadar yeşeremez” zira yeteri kadar putperestlik kök salmamıştır.

Maazallah, Müslüman bir ülke olimpiyat töreninin açılış temasına kendi kültüründen bir takım öğeler katarsa büyü bozulur da ondan.

Zaten bu aşağılık kompleksi ile mesela Katar gibi bir ülkeye olimpiyat düzenleme izni verilirse, o ülkenin sokağa saçacağı paranın rakamını düşünmek bile istemiyoruz. Hatta o paraya ne kadar Filistinli kardeşlerini doyurabilirler onun kıyasını da yapmayalım.

Zeki, çevik ve ahlaklı olması beklenen Türk gençliği “ülkenin gidişatını” olimpiyat ruhuna aykırı bulmaya devam etsin, batılı alternatif haber kaynaklarında kümelenen bir başka gençliği gördükçe moralimiz bozuluyor. Yurdumuzda kelli felli köşe yazarları hala sorarlar, “yav şu masonlar dedikleriniz cidden bu kadar güçlü mü diye?” Elalemin gençleri sırf içerdiği masonik semboller ve sponsorlarının vahşi kapitalizme verdiği destekten dolayı olimpiyatları boykot etmek gerektiği fikrini savunur ve bunu yaymaya çalışır.

Elbette Müslüman bir ülkeye olimpiyat düzenletmezler, öyle de kalsın. Bu kadar pagan bir zırvalığı yurdum coğrafyası ve necip ve fazıl Türk milleti “ciddiye” almaz, almasın da.

Bunun organizasyon becerisi, olimpiyat ruhu ile filan ilgisi yoktur, olimpiyat komiteleri tüm dünya genelinde nedense “putperest bir ivme” aralar o toplumda.

Hadi bizi komplo teorilerine fazla meraklı olmakla suçlayacaklar için de bir çift laf edelim: Zaten Türkiye ekonomisi pek çoklarını sinir ediyor, bir de gereksiz yere niye sıcak para girsin, işte bu yüzden bile olimpiyatları Türklere kaptırmamak için ellerinden geleni yaparlar.

Barış Tarımcıoğlu

Yazan - Eyl 9 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

3 yorum - “Müslüman ülkeye neden Olimpiyat düzenletmezler?”

  1. Demet

    Önce İçi boşaltılmış kavramlarımız oluşturuldu.. Akabinde istenilen şekilde doldurulması için ruh boşluklarımız.. Bu şekilde birçok asıl özünü kaybetti ve zamanla bilinç,akıl,şuur gibi kavramlar elimizden aklımızdan gitti..Hepimize geçmiş olsun..İstediklerimiz seçtiklerimiz ve asıl kimliğimiz bize ait değil artık, hükümsüzüz..

  2. hy

    Türkiye olurda olsunmuki.olacak sanki.olur olur

  3. Demir

    olimpiyat ruhu her neyse, futbol dinine yakın bir şeydir herhalde, aman uzak olsun.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes