harici haber

ABD’den komedi filmi : Kaçın Müslümanlar geliyor!

themuslimsarecoming.com adresinden detaylı bilgi alabileceğiniz bu komedi filminde Amerikalı pek çok meşhur komedyen rol alıyor. Filmin teması ise ABD’de gittikçe yükselen İslamofobi konusuna komedi üzerinden dikkat çekmek, sürekli Müslümanları öcü gibi göstermeye çalışan belli kesimleri ti’ye almak.

Zaten filmin adında da böyle bir parodi var, muslims are coming, Müslümanlar geliyor! anlamında.

Tahmin edebileceğiniz gibi bu zihniyetin Türkiye’de ki uzantılar Müslümanlar geliyor sloganı yerine dönem dönem şeriat geliyor, irtica geliyor gibi tabirler uydurmuştu, farklı formatlarda aynı masalları okumaya devam ediyorlar.

Filmin kadrosu oldukça zengin ve yönetmenliğini Dean Obeidallah’un yaptığı Muslims Are Coming filmi şimdiden festivallerde ses getirmeye başlamış.

Filmin arkasında Hollywood desteği olmadığı için ülke genelinde değil de Chicago, NYC, LA, Boston ve New Jersey gibi şehir ve eyaletlerde gösterilecek.

Acaba ABD’de ki Türk derneklerinin bu filmden haberi var mı?

Ya da saçma sapan sulu zırtlak filmlere tonlarca para saçan Kültür bakanlığı bu filme neden destek olmaz, madem ki en üst düzey siyasilerimiz İslamofobinin bir insanlık suçu olduğunu söylüyorsa.

Muslims_Are_Coming

 

 

Yazan - Eyl 11 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “ABD’den komedi filmi : Kaçın Müslümanlar geliyor!”

  1. taha

    lütfen siz bunu kültür bakanlığına ulaştırın

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes