harici haber

ABD medyasının Putin aşkı

New York Times, uzun zamandır beklediği, Obama’ya atmak istediği golü, Putin üzerinden attı. Seçim kampanyaları boyunca Obama’ya karşı taa 2008’den beri Clinton’ı destekleyen ABD iri medyası, Suriye konusunda muazzam bir fırsat yakaladılar ve bu fırsatı iyi değerlendirdiler.

Putin’e makale yazması için bir seferlikte olsa köşe açtılar kendi gazetelerinde.

Putin de çok “saygın” bir üslup ile ABD’ye “artık dünyanın jandarmalığından vazgeç” demiş. Yayınlanan yazısında oldukça edebi, birleştirici laflar kullanmış, ABD halkının yazıya verdiği tepkiler oldukça olumlu.

Zaten New York Times’ın da derdi buydu.

Suriye’de ölen çocuklara bir tek Türkiye dertleniyor zaten, o kadar.

Herkes siyaset peşinde.

Müslüman bir ülkedeki kaos üzerinden, kendi başkanını köşeye sıkıştırmak için sen kalk Rusya liderine yazı yazdır, üstelik bu yazıyı oldukça profesyonel bir ekip hazırlamış.

Obama ve Kerry Suriye konusunda yapayalnız kaldılar.

Demek ki, konu Suriye olunca böyle yalnız kalmak olabiliyormuş.

Putin’in yazdığı bu yazı çok ses getirmiş ABD medyasında, zaten Suriye’ye müdahele yapılmasını istemeyen ciddi bir güruh var ABD medyasında, halkı bu minvalde yönlendiren.

Belki de söylenmesi gereken tek söz var Suriye meselesi ile ilgili, çünkü bir tek biz Suriye halkını düşünüyoruz, “#direnTürkiye”

putin-obama-syria-statement

 

 

 

Yazan - Eyl 13 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes