harici haber

Monsanto’ya karşı savaşmak

ABD merkezli olup tüm dünyaya yayılan gdo’nun dev firması Monsanto’yu durdurma çabaları yavaş yavaş meyvesini veriyor, naturalsociety’nin haberine göre ABD’li senatörler, Obama’nın Monsanto’yu korumak için özel olarak çıkardığı yasayı yenilemeyeceklermiş.

Aşağıdaki videoda Monsanto ile sivil toplum kuruluşlarının nasıl mücadele ettiğini anlatıyor.

Monsanto firması gdo’yu tamamen yasal ve sağlıklı bir “meret” olarak göstermek için müthiş lobi çalışmaları yapıyordu her zaman, muhtemelen de devam edecek. Ama bu rapora göre mantıklı bir sivil toplum hareket, mantıklı bir “direniş” gösterince geri adım atılmış oluyor.

Gıda sektörü üzerinden lobicilik faaliyeti her zaman her yerde yapılır, yapılacaktır, önemli olan insanların kendilerinin bu konuya sahip çıkıp eğilmeleri.

Sağı solu pisletmeye bayılan yurdumun sözde çevreci “direnişçileri” acaba Monsanto gibi bir gıda devi firmanın dünyanın ekinine ve insanlığın midesine verdiği zararları biliyor mu?

Bırakın bunu bu firmanın adını bile duymuşlar mı acaba?

gdo1

 

 

Yazan - Eyl 27 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes