harici haber

Libya’da mini darbe oldu

Libya başbakanı Ali Zeydani kaçırıldı haberleri geçince hemen bit yeniği aradık, zaten kaçıranlar da alıp ülkenin başbakanını “nezarette” tutmuşlar.

Buna mini darbe denir.

Acaba bunun Zeydani’nin ABD ordusunun Libya topraklarındaki operasyonları protesto etmesi ile mi ilgilisi var?

Bavul bavul para götürdük Libya’ya, yatırımlarımızı sağlama almak istedik, Haçlılar Kaddafi’yi bombalarken. Sadece parasal yatırımımız yok Libya’da, devrimden sonra kendilerine Teşkilat-ı Mahsusa’nın tavsiye ettiği bayrağı seçmeleri zaten Libya’da başka yatırımlarımızın olduğunu gösteriyor.

Ancak şu an için elden bir şey gelmiyor, orta-doğu halkları tasvir ve heykelleri put-kırıcı edası ile terlikle dövmekten vazgeçmediği, Türkiye’deki Müslüman dernekler kendi aralarındaki ego savaşlarını bir kenara bırakmadığı sürece, Libya’ya 10 adet Tika şubesi açsak, dış işleri bakanımız orada iki yıl öncesindekinden daha coşkulu kalabalıklar ile karşılansa, bir şey değişmez…

Çünkü Arap baharı üzerinden resmi, bütünleştirici ve kaya gibi somut bir “fikir birliğimiz” yok hala. Tartışması bile ülkemizin “İslamcı entellektüellerini” bölmeye yetiyor.

libya2

 

 

 

 

Yazan - Eki 14 2013. Kategori Orta-Doğu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes