harici haber

Tüm dünyada gdo karşıtları yürürken, ülkemizin sözde çevrecileri ne yapıyor?

Dünyanın tüm ajanslarının geçtiği ama ülkemiz medyasının vermediği bir habere göre aralarında Berlin, Strasbourg, Şikago, Londra, Sidney ve Mumbai gibi 500 civarında şehirde GDO karşıtları, dünyanın GDO üretim devi Monsanto aleyhinde yürüyüşler düzenliyor, maksat GDO’nun zararlarına dikkat çekmek. Yürüyüşlerde üstünde durulan en önemli slogan, “gdo’lu ürünlerin hiç bir şekilde raflarda yerlerini almaması”.

Bu yürüyüşlerin dünya gıda günü olan 16 Ekim’e denk gelmesi ayrıca manidar.

Son zamanlarda dünyadaki hemen hemen tüm çevreci örgütlerin en önemli gündem maddesi gdo’lu ürünlere karşı yürütülen mücadele.

Her zaman olduğu ülkemizin “çapulcu” çevrecilerinin bu konuda hiç bir çalışması yok, sanal ya da sokaksal.

İşlerine geldiklerinde hayatlarında bir defa olsun ziyaret etmedikleri parklar için velvele koparıp, o parkın civarını aşırı bir şekilde pisletmektenA man holds painted ear of corn during one of many worldwide "March Against Monsanto" protests against GMOs and agro-chemicals, in Los Angeles imtina etmeyen sözüm ona çevrecilerimizin GDO konusundaki cehaletleri oldukça düşündürücü. Üstelik tüm dünyadaki çevreci örgütler ve dernekler bu konuda işbirliği yaparken.

 

 

Yazan - Eki 14 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes