harici haber

Çin, isterse sattığı elektronik ürünleri savaş zamanı kapatabilirmiş.

Businessinsider.com’un haberine göre, eski bir Pentagon analizcisi, Çin’in ABD’ye sattığı bütün telekomünikasyon cihazlarını isterse kapatıp devre dışı bırakabileceğini söylemiş. Bu analizci yapmış olduğu uyarıyı “istihbarat kaynaklarına” dayandırmış. Şimdi haberin devamını okuyunca asıl niyet biraz daha ortaya çıkıyor, çünkü vurgulanan sadece ABD’nin Çin’den aldığı “elektronik ürünler” değil aynı zamanda “diğer ülkelerin de” aldığı ürünler tehlikedeymiş.

Ne kadar başarılı bir gazetecilik örneği değil mi? Direkt olarak “Ey dünya ahalisi Çin’den mal almayın sonra bak şak diye kapatırlar, oan göre” demiyor, kendi Pentagon uzmanına kendi başına gelecek tehlikeden bahsettiriyor, eh artık “kızım sana söylüyorum gelinim sen anla” durumu ortaya çıkıyor.

Bizim anladığımız ise şu, bu haberden: ABD Çin’in tüm dünyaya teknoloji satmasından rahatsız. Haberin devamında hangi Çin’li elektronik devi firmanın devletle bağlantılı olduğu filan deşifre etmeye çalışmışlar. Devletle bağlantılı olmayan herhangi bir uluslararası bir firma olabilirmiş gibi sanki?

Yazan - Eki 18 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes