harici haber

Suriye’ye dış müdahale

Suriye’ye dış müdahale istemezük diyenleri ilgilendiren bir haber var aşağıda.

Suriye’ye çoktan dış müdahale yapılmış, İran, Suriye’yi işgal etmiş, onlar adına, tüm ümmetin gözünde itibarlarını yerle bir etme pahasına Suriye diktasının yanında çarpışıyor.

İran’da yayın yapan Mehr haber ajansı, Şam’da muhalif gruplar tarafından öldürülen İran Devrim Muhafızları komutanlarından Muhammed Cemalipakale’nin yarın Kerman kentinde toprağa verileceğini duyurmuş.

Haberde, “Hz. Zeyneb türbesini savunmak için gönüllü olarak Şam’a gittiği” ifade edilen devrim muhafızları komutanlarından Cemalipakale’nin, burada muhalif gruplar tarafından öldürüldüğü söyleniyor.

Mehr haber ajansı, öldürülen komutanın cenazesinin yarın İran’ın güneyindeki Kerman kentinde toprağa verileceğini belirtiyor.

Ayrıca İran Meclisi Milli Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Cevad Kerimi Kuddusi ise, bir toplantıda yaptığı konuşmada İran’ın Suriye’de yüzlerce taburu olduğunu söylemiş.

Batı yapınca emperyal oluyor da, İran yapınca neden olmuyor?

suriyede-iranli-komutan

 

Yazan - Kas 5 2013. Kategori Orta-Doğu. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes