harici haber

Avrupa’da Müslüman göçmenlerin nufüs problemi

Araştırmacı yazar Doug Saunders yeni kitabı “The Myth of the Muslim Tide: Do Immigrants Threaten the West?” ‘de Müslüman göçmenlerin gerçekten Avrupa için tehdit oluşturup oluşturmadığını sorguluyor, ilginç noktalara ulaşmış.

Saunders demografik verilerden yola çıkarak Müslüman göçmenlerin kesinlikle Avrupa medyalarında iddia edildiği gibi daha çok “ürediklerinin” yalan olduğunu ortaya koymuş.

“Youtube’da bir video var, Muslim Demographics isminde, 13 milyon kişi tarafından izlenmiş. 2050 yılında Almanya’da Müslümanların çoğunlukta olacağını iddia ediyor. Örneğin Belçika’daki Müslümanların sayısı %25 olarak verilmiş, oysa %6. Almanya’nın iddia edildiği gibi Müslüman çoğunluğa sahip olmaları içim tüm dünya tarihinden görülmemiş bir doğurganlık oranına sahip olmalı göçmenler ki, bu mümkün değil. Videoda verilen diğer bütün rakamlar tamamen uydurma” diyor Saunders. İşin kötüsü pek çok Avrupa gazetesinin böyle videoları referans olarak gösterip haber yapıyor.

Benzer tartışmaların ülkemizde de yapılması gerekiyor, başbakanımızın üç çocuk çıkışlarına rağmen son 10 yılda nüfusumuz artmıyor.

Avrupa medyalarının göçmen nüfus artıyor velvelesine karşı Saunders’in kitabı desteklenmeli, hatta nüfus planlaması konusunda medyaların nasıl yalancı olabileceğinin örneklenmesi açısından Türkçe’ye çevrilmeli.

Yazan - Kas 23 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes