harici haber

Televizyon kültürü ölüyor

Televizyon izlenme oranları, Londra Olimpiyatları’nı bir kenara koyarsak, 2011 Eylül’ünden beri büyük bir düşüş içinde.

Öyle ki 2010 yılından bu yana, televizyon izleme alışkanlığı bir hayli yaygın olan Amerika’da bile, 5 milyon kişi kablolu TV aboneliğini iptal ettirdi. En büyük kablolu TV sağlayıcılarından Time Warner sadece 2013 yılı içerisinde 360 bin müşteri kaybetti.

Amerika’daki Charter Communications şirketinin ise 5,5 milyon müşterisi var. Şirketin CEO’su Tom Rutledge, Wall Street analizcilerinden, müşterilerinden 1,3 milyonunun TV istemeyip sadece internet istediğini duyduğunda çok şaşırdığını belirtiyor.

Yapılan araştırmalar televizyon izleyen insanların sayısının gittikçe düştüğünü gösteriyor. Başlıca TV programlarının reytinglerinde bile ciddi düşüşler gözleniyor. Amerika’da ilk defa kablolu yayın üyelikleri 40 milyonun altına düşmüş durumda. Şirketler müşterilerini elinde tutmakta çaresiz kalıyorlar.

Televizyondan vazgeçilme nedenlerinden biri de, kablolu yayın hizmeti veren şirketlerin müşterilerine yüklediği yüksek meblağlar. Sektör, TV izleyicilerindeki düşüşü pek önemsiyor gibi gözükmüyor. İnsanlar kablolu TV’ye yüksek fiyatlar ödemek yerine, birçok yerde bedava olan Wi-Fi’ı tercih ediyorlar. Örneğin Amerika’da Los Angeles dahil olmak üzere 52 şehir bedava internet hizmeti sunuyor.

tvler

 

Yazan - Kas 26 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes