harici haber

Gezi ruhu kabak tadı veriyor

Bu sıralar Rusya’nın tahakkümünden bunalmış bazı Ukraynalılar, nedense “gezi ruhuna” teslim olmuş durumdalar maalesef.

Birileri onları Avrupa rüyasında uyandırmalı, öyle bir şey olmadığını anlamalılar.

Eski AP Başkanı Jerzy Buzek de başkent Kiev’de yaptığı açıklamada, “Avrupa’nın kalbi şu an Kiev’de atıyor. Sorunların çözümü yetkililerin elinde ve sorunları çözmek için her türlü imkan bulunuyor. Bu tarihi bir sorumluluk ve insanlar bu durum hakkında gerçekleri bilme hakkına sahipler” demiş.

Vah, vah, Avrupa neden birden bu kadar Ukrayna sevdalısı oldu aceb?

Meydanda bekleyenlerin ve muhalefetin ülkedeki durumla ilgili üzerine düşen sorumluluğu almaya ve müzakere için masaya oturmaya hazır oldukları umudunu taşıdığını ifade eden Buzek, “Bu Ukrayna’nın takip etmesi gereken bir yoldur” ifadeleri kullanmış.

Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç’in, 21 Kasım’da yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği ile ortaklık görüşmelerini askıya alındığını duyurmasının ardından başlayan gösteriler halen devam ediyor.

Yanukoviç, söz konusu anlaşmaların imzalanmasına Rusya ile ilişkilere zarar vereceği gerekçesiyle karşı çıkıyor.

İşin kötüsü bu gezi kafası kabak tadı verdi artık, olur olmadık her yerde isyan çıkartmaya çalışan bir kötülük bulutu gibi.

Taksimden defoldu, gitti Brezilya’yı karıştırdı. Şimdi de Kiev sokaklarında.

ukrayna-gezi

 

Yazan - Ara 9 2013. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes