harici haber

ABD’li yazardan İslamofobi endüstrisi başlıklı kitap

New York Daily News gazetesinde ilginç bir kitap tanıtımı dikkatimizi çekiyor. Yazar Nathan Lean’in kitabının ismi The Islamophobia Industry: How the right manufactures fear of Islam, yani İslamofobi endüstrisi, sağ siyaset nasıl İslam korkusu icad ediyor.

Nathan Lane kitabında Pamela Geller, Robert Spencer ve Frank Gaffney gibi Amerikalı yazarların Norveç katliamcısı Anders Breivik’e nasıl ilham kaynağı olduklarını, bu tarz yazarların maksatlı olarak Müslümanları ABD medyasına öcü gibi göstermeye çalıştığını, böylesi bir anti-İslamcı akımın ABD toplumu için ne kadar zararlı olduğunu ve bu zehirli akımların deşifre edilmeleri gerektiğini söylemiş.

Nathan Lane böylesi bir deşifrenin sorumlu her vatandaş tarafından gerçekleştirilmesi gerektiğini söyleyip Breivik’in duruşması esnasında “Avrupalı kardeşlerim beni izliyor ve yeni saldırılar planlıyolar” sözlerine dikkat çekmiş.

Nathan Lane gibi sağ duyulu yazarların ABD medyasında daha çok yer almasını diliyoruz.

Yazan - Ara 13 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes