harici haber

Köstebekler üzerinden kahraman yaratmak

NSA belgelerini sızdıran Snowden’i hem Rusya hem de ABD medyası kahraman olarak göstermeye çalışıyor, buradaki asıl dert ABD’nin faiz lobisinin ABD’nin derin devletinden intikam almaya çalışması çünkü nihai hedef Obama’yı köşeye sıkıştırmak.

Amerikan Ulusal Güvenlik Ajansı’nın (NSA) eski sistem analisti Edward Snowden, ABD izleme politikalarının yeniden değerlendirilmesine neden olan gizli belgeleri sızdırması ile ilgili “görev, zaten başarıyla yerine getirildi” demiş.

NSA’nın dünya çapındaki izleme faaliyetlerini açığa çıkaran ve gizli belgeleri sızdıran 30 yaşındaki Snowden, sığınma talebini kabul eden Rusya’da Washington Post gazetesinin sorularını yanıtlamış

Snowden, “Kişisel tatmin açısından baktığımda görev, zaten başarıya ulaştı. Ben kazandım. Gazeteciler çalışabildiği, görevlerini yapabildiği sürece, yapmaya çalıştığım her şey meşru demektir. Ben, toplumu değiştirmek istemedim. Benim istediğim, sadece topluma kendisini değiştirmesi için bir şans vermekti. Tek arzum, toplumun nasıl yönetildiği ile ilgili söz hakkına sahip olmasıydı. Bunu da başardım” diyor

NSA’da çalıştığı günler ile ilgili bir soruya yanıt veren Snowden, “Bir süre sonra kör olmaya başladığımı fark ettim. Örnek alabileceğim kimse yoktu. Düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşıp paylaşmamam gerektiğini bilmiyordum. Ben de eyleme geçmenin, hiçbir şey yapmamaktan daha iyi olduğunu düşündüm” ifadesini kullanmış.

Kendisini ihanetle suçlayanların, amacını yanlış anladığına işaret eden Snowden, “Ben, NSA’yı çökertmeye değil, geliştirmeye çalışıyorum. Aslında şu an bile NSA için çalışıyorum” diye iddia ediyor.

Hergün avukatları ve gazetecilerle internette görüşme yaptığını belirten Snowden, ne Rus hükümetiyle ne de bir başka ülkenin yönetimiyle herhangi bir siyasi ilişkisi olduğunu sözlerine eklemiş.

snowden

 

Yazan - Ara 28 2013. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes