harici haber

ABD’de 100 milyon fakir var

ABD medyası eften püften haberlere odaklanmışken, alternatif haber kanallarından ilginç rakam ve tespitler derliyebiliyoruz. ABD’de ciddi bir ekonomik çöküntü var, halk “sürünüyor ama ölmüyor” ancak buna rağmen “Amerikan rüyası” masalı üzerinden ve bir çok farklı sebepten dolayı iri medyalar hep başka “haberler” üretiyor.

ABD’de bugün itibari ile 100 milyon fakir var, bu da nüfusun üçte biri demek. Çocukların %57’si fakirlik sınırındaki bir evde yaşıyor. Vatandaşlarının %49’u bir şekilde devletten bir yardım çeşidi alıyor veya sosyal fonlara bağımlı. Bu rakam 1983’te %30’muş.

Her 7 ABD vatandaşından 1’i devletten yiyecek karnesi yardımı alıyor, her 4 çocuktan 1’i yiyecek karneleri ile besleniyor.

Bütün bu rakamların yanında asıl acı olan, ülke servetinin %95’ne, ülke nufüsunun %1’inin sahip olması.

Artık şu gerçeğin altını iyice çizmek gerekiyor. Kartel medyada bir haberin altına yorumlara bakın bir de alternatif medyalardaki ekonomi haberlerinin altındaki yorumlara bakın, gerçek insanların gerçekten ekonomik buhran içinde olduğunu okuyabilirsiniz.

Yazan - Oca 13 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes