harici haber

TV programları kimi programlar?

Raporlara göre artık ABD’de tv izleme yaşı 2’ye düşmüş, 2 yaşından büyük herkes ise haftada en az ortalama 34 saat tv seyrediyormuş.

Kaset ve sosyal medya çalkantılarının gırla gittiği bir dönemde TV’lerin saçtığı zehirlerden bahsetmez olduk.

Daha bundan 10 sene öncesine kadar köşe yazarları veya akademisyenler tv kültürünün hayatımızı nasıl yozlaştırdığını ve insanları birer zombiye çevirdiğini anlatırdı, artık bu konu demode oldu maalesef.

Jack Bold isimli bbir araştırmacı yazar TV = Mind Control  Why do you think they call it Programming? diye bir kitap yazmış, tvlerin nasıl zihin kontrolünde kullanıldığını irdeliyor.

Bold’un sorusu manidar neden tv programı derler zannediyorsunuz diyor. Tv programı demek aslında o programlar bizi programlıyor demek gibi bir noktaya dikkat çekmiş yazar.

Bizim medyamız internet üzerinden atılan çamurları ya daha da sıvama ya da temizleme derdinde.

Bunların olup biterken tvlerdeki yetenek programları artık masum kalır oldu.

Bu kısa hatırlatma ile herkesin internet özgürlüğünü/zararlarını tartıştığı bu günlerde, asıl tehlikenin hala herkesin oturma odasında olduğunu belirtmek istedik.

tv-beyin

Yazan - Şub 12 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes