harici haber

Faiz lobisi taktikleri

Araştırmacı yazar Paul B. Farrell Wall Street’in insanları uyutmak için kullandığı yöntemleri sıralamış, faiz lobisinin nasıl çalıştığını merak edenler için güzel bir liste.

Acaba Paul B. Farrell “yandaş” mı? Zira faiz lobisinin varlığından rahatsız olan ve bunun gezegenimizin bekası için ne kadar tehlikeli olduğunu bilen tonlarca ABD’li ve Avrupa’lı yazar ve gazeteci var. Ancak ne hikmetse bu isimler ülkemizde bilinmiyor, adları geçince hemen adlarına çamur atılıyor.

Oysa Türkiye’de satılık kalemler ve sahte ekonomi profesörleri dışında herkes faiz lobisinin bütün iğrençliklerini biliyor, Paul B. Farrell sadece güzel bir özet çıkarmış:

İşte Wall street’in silahları

1) Psikolog ve nörologlar eşliğinde medya manipulasyonu yapmak

2) Sürekli bir takım “uzmanlara” para vererek tvlere çıkmasını sağlamak

3) Washington’daki siyasi lobilere tonlarca para akıtmak

4) Yatırımcıları anksiyete bozuklukları üzerinden kıskaca almak, ki sürekli endişe ve panik halinde alım satım yapsınlar

5) Her türlü emeklilik ve sosyal sigorta fonları hakkında kamuoyunda şüphe uyandırmak

6) Yatırımcıları sürekli kısa vadeli düşündürüp, kolay yönden köşeyi dönmeye özendirmek

7) Yatırımcı eğitim programları kisvesi altında “ürün” satmak

Listeye bir not da biz ekleyelim, bunu ülkemizde yapıyorlar. Wall Street’in faiz lobisi ile bir ilgisi yokmuş gibi gösteriyorlar, özellikle bunu halkımızı yıllardır “Türk” olduklarına dair kandırmayı başarmış İkitelli medyası iyi yapıyor.

faiz-lobisi2

 

 

Yazan - Şub 17 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes