harici haber

Ukrayna’ya biz borç verelim

IMF’yi ülkeden kovmuş bir millet olarak, kuzey komşumuz Ukrayna’nın IMF’nin eline düşmesine göz yummayalım. Tamam, ekonomimiz güllük gülistanlık değil ama IMF madem Ukrayna’ya 1 milyar dolar borç para vermeye hazırlanıyormuş, biz önce davranalım.

Maksat paradan para kazanmak değil, maksat faiz lobisine bir darbe daha indirmek.

Maksat dünya üzerinde IMF gibi faiziyle geri almak üzere borç para veren, bunu reddederseniz ülkenizde darbe yapan ve yaptıran kuruluşlar gün gibi ortada olmasına rağmen “faiz lobisi de kimmiş canım?” diyen gerizekalılara nispet yapmak.

Dünyanın en büyük tefecei-faizci kuruluşu IMF’dir ve IMF’yi gıcık etmek faydalıdır.

ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi, Ukrayna’nın yeni hükümetine 1 milyar dolarlık kredi garantisi, Rusya’ya ekonomik yaptırımlar ve Uluslararası Para Fonu (IMF) reformunun kabulünü içeren tasarıyı 3 retoyuna karşı 14 kabul oyuyla onaylamış.

Kanun tasarısına göre, hükümet karşıtı eylemler sırasında insan hakları ihlaline karışan, yolsuzluğa bulaşan veya Ukrayna’nın güvenliğine ve istikrarına zarar verecek eylemlerin içinde yer alan Rus veya Ukrayna vatandaşlarının ABD’deki mal varlıkları dondurulabilecek bu kişilere seyahat yasağı konabilecek veya vize başvuruları reddedilebilecek. Bazı senatörlerin önerdiği Rus bankalarının veya enerji firmalarının takibe alınması hükmü ise tasarıda yer almamış.

faizllobisi

 

Yazan - Mar 14 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Ukrayna’ya biz borç verelim”

  1. Demirci

    IMF’yi kovduk lakin 340 milyar dolar dış borcumuz var.
    Kesinlikle biz verelim borcu, hatta hibe edelim, 1 milyar doları başbakanımız evindekilerden bile yollayabilir çünkü

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes