harici haber

FBI, ekonomik krizi protesto eden öğrencileri terörist diye fişlemiş

Uzaya uydu fırlatılmasını kutlayacakken cam-çerçeve indirip ateş yakan “bilim yuvalarının” serbestçe yol köprü gibi trafiği rahatlatan yapıları protesto edip, gezi ruhunu ayaklandırmak istediği şu günlerde, alternatif webtv yayınları ile gündeme gelen democracynow.org sitesinde ilginç bir habere denk geliyoruz. Geçtiğimiz yıl tüm ABD’ye yayılan ve daha çok ekonomik krizden dolayı harç kredilerini ödeyememiş kızgın öğrencilerden oluşan “wall street’i işgal et” hareketini FBI, terörizm şüphesi ile gözleyip, bu insanları potansiyel terörist olarak fişlemiş.

FBI’dan sızan bir belgeye göre bu “sosyal protesto” hareketini bastırmak için “kontra-terör” timlerinden yardım alınmış, terörle mücadele taktiklerinden yararlanmış.

Bu öğrenciler gitar çalıp kamuya açık parklarda piknik yapıp, pankart salladılar.

Bırakın siyasileri, Wall Street bankerlerine, çalışanlarına bile yumurta filan atmadılar.

Lastik de yakmadılar.

Üniversitelerin amfilerini de işgal etmediler.

Sadece ekonomik krizi protesto ettiler, zira pek çok ABD’li genç üniversitelerde okuyabilmek için kredi kartları üzerinden onbinlerce dolar borçlanır.

İşte FBI’ya göre bu gençler “terör şüphelisi” olarak fişlenmiş.

Ayrıca bir anda tüm yurt geneline yayılan bu protesto etkinliğinin neden bir süre sonra sönüp gittiğini de daha iyi anlıyoruz.

p

/p

Yazan - Mar 17 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “FBI, ekonomik krizi protesto eden öğrencileri terörist diye fişlemiş”

  1. Her fırsatta ülkemizi ezikleyenler emperyalleri sütten çıkmış ak kaşık gibi gösteriyorlar Bu emperyal borazanlarına inananlarda ülkemizi eziklemeye halkımızıda aşalamaya devam ediyorlar Ne deniyor akıl dağıtılırken herkeze eşit dağıtılmıyor Toplumun beyni yıkanmış halkımız cahil aptal çoban kılıklı bidon kafalı göbeğini kaşıyanlar vs bunları diyenler kendilerine Mustafa Kemalin askerleriyiz diyor Allahtan hemşerim Mustafa Kemal bunların Türk milletini aşaladığını görmedi Güven Ünaldı Ortaköy İst.

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes