harici haber

Koklayan, duyan, gören, tad alan cep telefonları

Günümüz gençliği ellerinden cep telefonlarını bırakamıyor. Böyle giderse bir sonraki jenerasyonlar, zaten bedenlerine “monte” edilmiş cep telefonlarına herhalde itiraz etmeyecekler, böylesi bir kabus senaryonun bir sonraki aşaması nano-teknoloji kullanarak bedenin içine sokulan çipler,cihazlar.

Elektromanyetik ve radyo dalgalarının insan bedeninin içine girip çıkması insanın bir cyborg’a dönüşmesi demek.

Bu cep telefonu müptelası olmanın önüne geçilmezse gidişat böyle bilim-kurgu filmleri yönünde.

ABD’nin dünya devi bilgisayar firması IBM ise bunun farkında ve bu muazzam teknoloji pazarında yerleri sağlamlaştırmak istiyor.

DailyMail’in haberine göre 2018 yılında IBM’in iddiasına göre artık çipler insanların 5 duyu organlarını taklit edebileceklermiş. Üstelik bu çiplerin sözüm ona “akıllı” telefonlarda kullanılması çok kolay.

Yani cep telefonu aynen bir insan gibi koku, duyma ve tad alma duygusuna sahip olacak.

Zaten şu anda günümüz gençliği için bilgi=google, arkadaşlık=facebook ve iletişim=twitter

Bu da aslında teknoloji şimdiden insanın yerine düşünüyor demek.

IBM firmasının iddiası doğru ise çok yakın bir gelecekte cep telefonları insanın yerine görecek, duyacak, koklayacak.

İnsanın duyumları ve düşünme melekeleri yok olacak, onun yerine bir kaç firmanın yönettiği “cep telefonu sinyalleri” olacak.

Şeytan aleyhillane de zil takıp oynar herhalde böylesi bir durumda, ekine fesat karıştırması yetmiyormuş gibi direkt olarak insanın içine fesat sokmuş olur.

İşin acısı böyle gelişmeleri milyonlarca insana “modernleşme, çağdaşlaşma” diye sunan medyalar da var olmaya devam edecek.

Barış Tarımcıoğlu/haricihaber.com

p

Yazan - Mar 21 2014. Kategori Amerika. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes