harici haber

Soğuk savaş rüzgarları İslamofobiye nasıl etki eder

Artık ABD ve Avrupa Rusya’ya düşman ya, soğuk savaş rüzgarları yeniden esmeye başlayacak. Soğuk savaş bitti, savaş sanayisi için yeni bir canavar lazımdı, 11 eylül imdatlarına yetişti, zaten hali hazırda son 100 senedir altı yapılan mesele gündeme geldi, İslam’a karşı top yekün savaş açıldı.

Şimdi ise soğuk savaşa tekrar ihtiyaç duyuluyor. İşin ilginci bir Pentagon yetkilisi, “Afganistan ve Irak işgalleri gibi “zayıf düşmanlar” ile uğraştığımızdan, top yekün bir “soğuk savaş” benzeri duruma hazır değiliz” diye açıklama yapmış. Yani Rusya’dan korkuyoruz diyor.

Peki bütün bunların ışığında batı medyası ne yapacak, hep beraber göreceğiz. Çin’in ekonomisi iyi gittiği için gezi olaylarında 9 saat canlı yayın yapan CNN, Çin ile ilgili bir sürü yalan haber uyduruyor, bunu biliyoruz.

Aynısını şimdi Rusya için yapacaklar.

Ancak Rusya cidden bir tehdit onlar için, “şeriat getirecekler” diye palavralar üzerinden halkı fazla kışkırtamadılar ama Putin silahları, “şeriat tehlikesinden” daha “ciddi” bir tehdit.

Rusya meselesi üzerinden İslamofobi nasıl bir dönemece girecek, buna hazırlıklı olup, devletçe hemen pozisyon almamız lazım. Tabii, Türkiye ile Suriye’yi savaşa sokmak isteyen içimizdeki hainlerle uğraşmaktan fırsat bulursak.

islam-soguk-savas

 

 

Yazan - Mar 21 2014. Kategori Avrupa. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

HariciHaber.com Arşiv Taraması

Foto Galeri

gig_g=1
Giriş | Tasarım Gabfire themes